Ürün Teknoloji 03 HAZİRAN 2017 / 09:34

WannaCrypt için ücretsiz çözüm

BT Bilgi Teknolojileri, son günlerin gündemine oturan kötü amaçlı WannaCrypt yazılımına karşı yeni bir yama yazılımını kullanıcıların hizmetine sundu. Aynı zamanda diğer fidye yazılımların etkilerini en aza indiren yeni çözüm, 15 Haziran’a kadar ücretsiz indirilebilecek. Böylece, WannaCrypt gibi küresel bir tehdit ile karşılaşıldığında onu durdurmak ve siber güvenliği sağlamak daha basit bir hale geliyor.
BT Bilgi Teknolojileri yetkilileri, “İlk savunma hattı olan iş istasyonları ve sunucularınızı WannaCrypt ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan gelebilecek zararlı türevlerin etkilerini en aza indirmek için 15 Haziran 2017 tarihine kadar, sistem gereksinimlerinize uyarlanmış en iyi sektörel yama yönetimi çözümünü 90 günlük ücretsiz lisans ile sunuyoruz” dediler. İşlemler için şu yolun takip edilmesi gerekiyor.
İşinizin zarar görmemesi için Windows işletim sistemleri ve üçüncü parti uygulamalarınızı güncel tutun.
Buna ek olarak hiçbir ek altyapı veya eğitime gerek olmadan SCCM konsolundan üçüncü parti uygulamalarını kolayca yamalayın.
Sistem gereksinimlerinize uygun yama sahibi olmak için BT Bilgi Teknolojileri yama mühendisleri tarafından test edilen kullanıcıya özel yamaları alın.WannaCrypt tehdidinin ciddi niteliği göz önüne alındığında, Microsoft XP, Microsoft Server 2003 ve diğer desteklenmeyen, eski işletim sistemleri için bile güncelleme yayınladı. Bu fidye yazılımı tarafından etkilenenler, BT Bilgi Teknolojileri firmasının web sitesinde yer alan, çalışma ortamınızla ilgili birkaç kısa soruyu hızlıca yanıtlayarak tüm sistemleri için uygun çözüme kavuşacaklar.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics