Ürün Teknoloji 29 EYLÜL 2014 / 09:57

WD’nin Mac’cilere özel zarif harici diski: My Book Studio

Western Digital’ın My Book Studio serisi harici sabit diskini inceledik. Özellikle Mac OS kullanıcılarını mutlu edecek şekilde yazılım desteğiyle gelen cihaz 4 terabayta kadar depolama alanını tek bir cihazda sunabiliyor.

WD’nin bu ürünü, doğrudan ağa bağlanmadığı için günümüzün medya depolama araçlarından geride gibi görünebilir. Ancak her depolama biriminin ağa bağlanmasının da riskli olduğu birçok defa karşımıza çıktı. Eğer kritik verileriniz varsa ve yanınızda tutmak istiyorsanız, bir ya da iki bilgisayarın performansını artırmak için yedeklerini taşımak istiyorsanız ağa bağlanmayan bir depolama cihazı kullanılabilir.

My Book Studio, USB 3.0 ile gerçekten çok hızlı bağlantıya kavuşmak mümkün. Zira bilgisayarınızda USB 3.0 olmasa bile –ki bir yılın üzerinde olan PC’lerin bir çoğunda yok- hızlı dosya aktarımında bulunmak mümkün. USB 2.0’a kıyasla yaklaşık 3 kat daha hızlı dosya aktarılabiliyor.

Cihazın donanımına eklenmiş olarak bir de şifreleme yapısı kullanıcılara sunuluyor. 256-bit şifreleme istenmeyen erişimlere cihazı kapatıyor. Aynı zamanda Apple Time Machine ile uyumu cihazı Mac kullanıcıları için de uygun hale getiriyor. Mac üzerinde yüksek boyutlu dosyalar kullanan profesyonel kullanıcılar için yüksek hızlı aktarım ve Mac uyumu önemli bir avantaj sağlıyor.

Cihazın tamamen alüminyum kaplaması ve görünümü de donanımlarının görünüşüne önem veren kullanıcıları da tatmin edecek düzeyde. Kişisel olarak depolama ürünlerinin ayrıca bir enerji kaynağıma ihtiyaç duymasının gereksiz kablo karmaşası yarattığını düşünüyorum.
ETİKETLER : 990

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN