Ürün Teknoloji 19 OCAK 2015 / 07:34

Western Digital yeni hibrit sürücüsünü görücüye çıkardı

Western Digital, ABD’de düzenlenen Storage Visions 2015 tüketici elektroniği fuarında, 4 terabaytlık hibrid sürücüsünü sergiledi.

WD’nin prototip sürücüsü, masaüstü ve oyun uygulamaları için çarpıcı performans ve GB-fiyat değeri sunmak için SATA Express PCI-e ara birimi, 4 TB kapasiteli 3,5 inçlik hibrid sabit disk ve 128 gigabayta varan katı hal sürücüsü kullanıyor. Storage Visions 2015’teki iki WD SATA Express ara birimi tanıtımı, WD ortakları ASRock ve Gigabyte’ın piyasadaki ana kartlarını da kapsadı. Bu sistemler, tek bir birimde ön belleğe alma ve RAID için kablolu SATA Express PCI-e bağlantı esnekliği ve konfigürasyon seçeneklerini sergiledi.

WD Depolama Teknolojileri Kıdemli Başkan Yardımcısı Matt Rutledge şunları söyledi:

“WD, kendini, geleneksel bir sabit diskten bekleyebileceklerinizin sınırlarını zorlamak üzere sektörle birlikte çalışmaya adamıştır. Sektör, PCI Express’e geçerek, dünyanın en gözde depolama veri yolunu, dünyanın en gözde bilgisayar veri yolu ile buluşturuyor. Bu birliktelik yeni yeterlilikler geliştirmek için sağlam bir büyüme alanı sağlarken, eski SATA sürücüleri yeni SATA Express tabanlı bilgisayarlara takma yeteneğini de muhafaza ediyor.”

Yoğun masaüstü kullanımı senaryoları, çoklu uygulamalar üzerinde kritik sıcak verilerin tutulmasına olanak vererek genel performansı artıran büyük ön bellek kapasitelerinden faydalanıyor.  WD’nin 64 gigabayt ön bellekli SATA Express 4 TB kapasiteli sürücüsü, WD laboratuarlarında PCMark8 karşılaştırmalı testinde 4459 puana ulaşarak uygun gigabayt-fiyat değeri seviyesinde SSD'ye yakın performans gösterdi.

WD Mühendislik Kıdemli Başkan Yardımcısı Gary Meister da şöyle konuştu:

“WD kültürü,  hızla değişen sektördeki ortaklarıyla, güçlü işbirliklerinin kültürüdür. Sektörün PCIe protokolü etrafında tek bir depolama veri yoluna dayanan genel PC alt sisteminde basitleşmeye doğru yöneldiğini görüyoruz.  Bu tanıtımda bir sabit disk, flash NAND ve SATA teknolojisini tek bir pakette birleştirip, sistemdeki bir yuvayı boşa çıkarttık ve müşterilerimizin böyle gelişmiş bir depolama çözümü oluşturmaları ve sürdürmelerini basitleştirdik. Müşterilerimiz bir sonraki depolama veri yoluna geçmemizi istediğinde, bu geçişi desteklemeye hazır olmak için gereken çalışmayı yapmış olacağız."

 
ETİKETLER : 1005

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics