Ürün Teknoloji 22 KASIM 2015 / 13:10

Windows 10’a ilk büyük güncelleme geldi

Yazılım devi Microsoft'un çiçeği burnunda işletim sistemi Windows 10'a nihayet büyük güncelleme geldi. Güncelleme, yeni özelliklerin yanı sıra pek çok kolaylığı ve hata düzeltmesini beraberinde getiriyor.
Gelelim güncellemenin içeriğine. İlk önemli yenilik Başlat Menüsü'nde. Bundan böyle Başlat Menüsü'nde uygulamaları 8 küçük, 4 orta veya 2 geniş canlı kutucuk olarak sıralayabiliyoruz. Bu değişimle beraber Başlat Menüsü'ne yerleştirebileceğimiz maksimum uygulama sayısı 512'den 2048'e yükseltildi. Canlı kutucuklara sağ tıkladığımızda açılan menüde de çeşitli geliştirmeler mevcut.
Menülerin renklerini Windows 10 arayüzüne daha uygun hale getiren Microsoft, Windows 10 logosu dahil pek çok yerde artık direkt olarak temamızın rengini kullanıyor olacak. Özellikle pencerelerin üst kısımlarının renginin tema rengine uygun olarak ayarlanması güzel olmuş. Ayrıca kilit ekranındaki arka plan resminin artık perdiyodik olarak değişmesi mümkün hale getirilmiş.
Windows 10'un yeni güncellemesiyle beraber gelen en güzel yenilik ise aktivasyon bölümünde. Bundan böyle direkt olarak Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 anahtarımızı girerek Windows 10'umuzu aktifleştirebileceğiz. Bildiğiniz gibi Windows 10'a geçiş yapan pek çok kullanıcı, önce eski Windows sürümünün yüklenip sonra Windows 10'a yükseltme yapılması zorunluluğundan şikayetçiydi. Böylece sıfırdan, tertemiz bir Windows kurup eski orijinal ürün anahtarımızla aktifleştirebileceğiz.
Microsoft Edge, bundan böyle cihazlar arasında şifreleri, yer imlerini ve okuma listesi öğelerini senkronize edebilecek. Tüm bunların yanında tümleşik uygulamalarda da çeşitli yenilkler yapıldı.
Yeni güncellemeyi yüklemek için Windows 10’un güncellemeler kısmına gidip, “Güncellemeleri denetle” tuşuna basmanız yeterli. Şimdiden uyaralım; yükleme biraz uzun sürüyor. İşinizin arasında “2 dakika kurayım şunu” diye düşünmeyin.
ETİKETLER : 1047

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics