Ürün Teknoloji 23 TEMMUZ 2016 / 17:08

Windows 10 Enterprise için aylık ücret yolda

Microsoft tarafından yapılan yeni düzenleme ile Windows 10 Enterprise sürümünü bulut sağlayıcılardan hizmet olarak alan şirketler, kullanıcı başına aylık 7 dolarlık ücret ödeyecekler.
Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10, geçtiğimiz dönemde Windows 7, 8 ve 8,1 sürülerinin herhangi birine sahip olan kullanıcılar için ücretsiz dağıtılmıştı. Microsoft’un yaptığı yeni düzenleme ile ücretsiz kullanım politikası, işletim sisteminin ticari kullanım alanı için değişiyor. Windows 10 önümüzdeki dönemde aynen Office 365 gibi aylık ücret karşılığı Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) modeliyle kullanıcılara sunulacak. Windows 10’un Enterprise sürümünü kullanan işletmeler bunun için aylık ücret ödeyecekler. Mevcut düzenleme ev kullanıcılarını etkilemeyecek.
Microsoft’un açıkladığı Bulut Çözüm Sağlayıcıları (CSP) için Windows 10 Enterprise E3 planına göre CSP ortaklarının, şirketlere hizmet olarak sundukları Windows 10 Enterprise sürümünün kullanımı için aylık ücret talep edebilmelerine izin verilecek.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft Windows ve Cihazlar Grubu Kurumsal Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi ise şunları söyledi: “Bu sonbahardan itibaren, işletmeler kurumsal seviyede güvenlik ve yönetim imkânlarına bulut çözüm sağlayıcılar kanalıyla kullanıcı başına aylık 7 dolar gibi bir ücretle sahip olabilecekler. İş ortaklarımız artık müşterilerine Windows 10, Office 365, Dynamics Azure ve CRM içeren bütünsel bir IT hizmetini tek kanaldan sunabilecekler”.
The Secure Productive Enterprise E3 adında yeni bir yazılım paketi ile sunulacak bu hizmette, Windows 10 Enterprise sürümünün yanında Office 365 E3, Enterprise Mobility ve Security E3 hizmetleri de bulunacak. Yazılım paketinin kullanıcı başına ücretleri ise aylık 7 dolar yıllık olarak da 84 dolar olarak belirlendi.
Bu yeni ücretlendirme modeli tüm işletmeler için mecburi olmamakla birlikte Microsoft Windows 10 Enterprise sürümünün mevcut Microsoft lisanslama politikaları da devam edecek. Bu uygulama ile Microsoft Surface tablet bilgisayarlar da aylık ücret karşılığında yetkili dağıtıcılar tarafından, Windows 10, Office 365 ve diğer yazılımlar gibi hizmet olarak işletmelere aylık ücret karşılığı sunulabilecek.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics