Ürün Teknoloji 18 ARALIK 2012 / 13:01

Windows 8’e tam uyum

Fujitsu’nun daha ince, hafif ve hızlı olan, Windows 8’le uyumlu çalışan yeni ürünleri satışa sunuldu. Fujitsu’nun Windows 8 işletim sistemiyle uyumlu yeni cihazları arasında STYLISTIC Q702 hibrid tablet de var. Portföyde yer alan PC’ler, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler kullanıcılara dokunmatik ekranlar ve sürekli internet bağlantısı sunuyor. Fujitsu, Windows 8’e geçmeyi değerlendirme sürecinde olan şirketler için yeni ürünlerinde Windows 7 veya Windows 8’i seçme şansını da veriyor. Fujitsu’nun Windows 8’e yönelik ürünleri birden fazla kullanıcı hesabını desteklemelerinin yanı sıra USB yuvaları, fare, klavye ve diğer USB cihazlarla uyumlu çalışıyor. Fujitsu’nun Windows 8 yüklü tüm dizüstü bilgisayar ve tablet modelleri Wi-Fi, UMTS/4G ve Bluetooth desteği sayesinde kesintisiz bağlantı sağlıyor.

Fujitsu ESPRIMO X913-T PC’de yer alan ultrasound varlık sensörü ile ekran, kullanıcılar önünde oturduğu süre boyunca, klavye veya fareye dokunmadıklarında dahi canlı kalıyor. Kullanıcılar masalarını terk ettikleri zaman ise PC otomatik olarak kilitlenip, daha düşük enerji tüketimi seviyesine geçiyor. PC, kullanılmadığı zamanlarda kendini kapatacak şekilde de ayarlanabiliyor. Yüz tanıma sensörü sayesinde kullanıcının masasına döndüğü zaman bilgisayar kilidini ve ekranı açmak için 23 inçlik HD ekrana bakması yeterli. PC’nin dokunmatik ekranı da var.

STYLISTIC Q572 ise 11 inçlik ekrana sahip ve parmak izi sensörü, SmartCard okuyucusu, Full Disk Encryption (FDE) gibi özellikleri de barındırıyor. Pili de tüm gün çalışma için yeterli. Ürünün sürekliliği ek bir pille destekleniyor. STYLISTIC Q702 ise seyahat sırasında tablet PC olarak kullanılabiliyor. Opsiyonel klavyenin eklenmesiyle de geleneksel bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor.

LIFEBOOK T902 de mobil güvenliği artıran Intel® vPro teknolojisi, SmardCard okuyucusu ve Güvenilir Platform Modülü (TPM) gibi özellikleri barındırıyor. Kullanıcılar ek bir yuva çoğaltıcısı sayesinde modüler yuvayı ikinci bir pili saklamak için veya sabit disk sürücüsü olarak kullanabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN