Ürün Teknoloji 05 HAZİRAN 2014 / 11:26

Xperia Z2 Türkiye’ye geldi

Sony Mobile Xperia Z2, popun efsane ismi Michael Jackson’a saygı duruşu niteliğindeki “I Love MJ Parti” ile tanıtıldı. Türkiye’de 2.199 TL’lik dikkat çeken bir fiyatla satışa sunulan Xperia Z2, Michael Jackson’ın ilk defa yayınlanan şarkılarının yer aldığı “Xscape” albümünü Xperia Lounge uygulaması ile indirme imkanı sunuyor.

4K çözünürlükte video çekebilme özelliği olarak belirleyen Xperia Z2’nin “Movie Creator” özelliği ile videoların üzerinde istediği değişiklikleri yapabiliyor, istediği kareyi çıkarabiliyor, farklı efektler ekleyebiliyor ve ön izleme yapabiliyor. 

Xperia Z2 ile Timeshift, AR Effect, Social Live gibi akıllı kamera uygulamaları daha da gelişerek, video için de kullanılabilir hale geliyor. Saniyede 120 kare çekebilen Timeshift Video istediğiniz her yerde, hatta su altında bile karmaşık ayarlara gerek kalmadan çektiğiniz videoların kimi sahnelerini yavaşlatarak dramatik bir etki elde etmenizi sağlıyor. Daha önce fotoğraflarınızı eğlenceli kılan AR Effect, Xperia Z2 ile videolarınıza sadece görsel olarak değil, ses efekti ile birlikte eklenebiliyor. Farklı efektlerle videonuzu daha profesyonel ve yaratıcı kılarken, yeni gelen Background Defocus özelliği ile arka planın bulanıklığını ve netliğini ayarlayarak aynı profesyonelliği fotoğraflarınızda da yakalayabiliyorsunuz.

BRAVIA  teknolojisini 5.2 inç boyutundaki Full HD TRILUMINOS ekran ve yeni Live Colour LED teknolojiyle birleştiren Xperia Z2,  TRILUMINOS ekran ve yeni Live Colour LED teknolojisi, kırmızı, yeşil fosfor, mavi LED ve özel renk filtreleri kullanarak daha parlak bir ışık ve zengin renkler yaratıyor.Background Defocus özelliği ile arka planın bulanıklığını ve netliğini ayarlayarak aynı profesyonelliği fotoğraflarınızda da yakalamanızı sağlıyor.

Sony’nin gürültü engelleme teknolojisi (Dijital Noise Canceling) ilk defa Xperia Z2 ile bir akıllı telefonda hayat buluyor.
Qualcomm Snapdragon 801 dört çekirdekli 2.3 Ghz işlemciye sahip 4G LTE Xperia Z2, hızıyla öne çıkıyor. Zengin grafik ve oyunlar için Adreno330 GPU ve kamera, video ve iyi bir ekran deneyimi için dual ISP sunuyor. Xperia Z2, Sony’nin akıllı telefonlarının pil ömrünü 4 katına kadar artıran Batarya STAMINA Modu’nu 3200 mAh’lık bataryası ile tüketicileriyle buluşturuyor.
Akıllı yaşamın yeni adı SmartBand, uyku düzeninizi takip eder ve uyku döngünüze göre yeterli uykuyu aldığınızda sizi uyandırıyor, yürüyüş mesafesi, bisiklet veya arabada geçen zaman, adım sayısı gibi verileri kayıt altında tutuyor, aktivitelerini gözlemlemeleri ve geleceğe yönelik hedefler koymaları son derece kolaylaşıyor.Akıllı telefonlara suya ve toza dayanıklılık özelliği (IP55&IP58) ekleyen Sony Mobile, Xperia Z2’de de bunu sürdürürken dayanıklı alüminyum çerçeveyi OmniBalance dizayn anlayışıyla buluşturarak işlevselliği ve şıklığı 8.2 mm inceliğinde, kullanım kolaylığı sağlayan bir tasarımda harmanlıyor. Xperia Z2 siyah, beyaz ve mor renk seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics