Ürün Teknoloji 06 ŞUBAT 2016 / 16:37

Yazıcıların odak noktası çevreye minimum etki

Kyocera’nın Ecosys teknolojisine sahip yazıcıları, geleneksel kartuş bazlı yazıcıların aksine, uzun ömürlü sarf malzemeleri ile sürekli kartuş değişimini ortadan kaldırırken, yüzde 85’e varan elektrik tasarrufu sağlıyor. Kyocera Ecosys teknolojisi ile toner sarfiyatını da geleneksel toner kartuşuna oranla yüzde 30 oranında azaltıyor.
 
Ar-Ge çalışmalarında doğanın korunmasını, verimliliği ve ürün kalitesini bir bütün olarak gören Kyocera Document Solutions, 1992’den beri kullandığı Ecosys teknolojisi ile çevre dostu bir çözüm sağlıyor. Ecosys terimi Economy (ekonomi), Ecılogy (ekoloji) ve System (sistem) faktörlerini tanımlıyor.
 
Kyocera Bilgitaş Genel Müdürü Murat Ada, Kycocera Document Solutions ürünlerinin enerji verimliliği ve kağıt tüketimine odaklı ABD ve AB Komisyonu’nun desteklediği Energy Star çevre etiketine sahip olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi:
“Fotokopi ve yazıcılar uyku modunda, normal moda oranla yaklaşık yüzde 95 daha az enerji tüketir. 1997 yılında FS-1700 yazıcı modeli ile Blue Angel çevre etiketini alan ilk yazıcı üreticisi olan Kyocera Document Solutions’ın çevre standartları ISO 14001 çevre yönetim sistemine uygun şekilde oluşturuldu. Ürünler RoHS kurallarına uygun şekilde üretilirken, anakart ve kablolar da kurşun içermiyor. Ambalajlama sisteminin temelinde, çevreye etkisi en az olan paketleme malzemelerini kullanmak var. Ecosys yazıcılar, geleneksel kartuş bazlı yazıcıların aksine, uzun ömürlü sarf malzemeleri ile sürekli kartuş değişimini ortadan kaldırarak tüketicilere düşük maliyetli yazdırma sunar. Ecosys yazıcısı kullanarak yüzde 85’e varan elektrik tasarrufuna ulaşmak da mümkün.”
ETİKETLER : Kycore Ecosys 1058 yazıcı

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics