Ürün Teknoloji 16 ARALIK 2017 / 17:43

Yazılım geliştirme ve temin etmede büyüyen köprü

Kod yazmadan yazılım geliştirme imkanı sunan, sektördeki nitelikli elaman açığı, geliştirme sürelerinin uzunluğu, paket yazılımların verimliliği kısıtlaması gibi sektör sorunlarına çözüm olan OCTOPOD Hızlı Yazılım Geliştirme Platformu, oluşturduğu ekosistemin merkezinde yer alan OCTOPODYUM’u yayına aldı. OCTOPOD Mutfak’ta geliştirilen projeler ve OCTOPOD Akademi’de eğitim alan OCTOPODER’ların geliştirdiği yazılımlar, OCTOPODYUM üzerinde satışa sunuluyor. Proje sayesinde KOBİ’ler başta olmak üzere tüm iş dünyası, OCTOPODYUM’da sergilenen yazılımları ister olduğu gibi kullanabilecek isterlerse kendilerine özel ek geliştirmeler yapılmasını talep edebilecek.  Türkiye’de ilk kez ‘paket yazılım’ gibi online platform üzerinden satışa sunulan özel yazılımlar, maliyet etkin bir süreç sunarken, yazılım geliştirenlere de müşterileri ile buluşmada hız kazandıracak. Şirketlere özel geliştirilebilir yazılımlar, www.octopodyum.com adresi üzerinde; Satış ve Pazarlama, Tedarik Zinciri, İnsan Kaynakları, Finans, Müşteri Hizmetleri, Operasyon ve BI Raporlama başlıkları altında kategorize edilmiş farklı çözümler olarak yer alıyor. Platform üzerinden yazılım geliştirenlere ait yorumlar ve verilen puanlar anlık olarak görülebilirken, ürün almak isteyenler de demo talebinde bulunabiliyor.
Octopod Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Balo, “OCTOPOD, web üzerinde çalışan, hiçbir güncelleme gerektirmeyen, internet olan her yerden ve her cihaz üzerinden kullanılabilen, kod yazmadan yazılım geliştirmeyi sağlayan bir platform. OCTOPOD’un tüm yeteneklerine sahip bir yazılım geliştirme platformu yok. Kendi ekosistemimizi oluşturduk ve OCTOPODYUM, sektörde bir ilk oldu. Şirketler, geliştirilebilir, kod yazılmadan kendileri için özelleştirilebilir yazılımlara  www.octopodyum.com üzerinden sahip olabilecekler. Böylece şirketler bilgiyi daha ucuza mal edecek” dedi.
 
Hemen yükleme ve hızlı kazanma fırsatı
Bu kapsamda Akademi’de eğitim alan OCTOPODER’lar, geliştirdikleri yazılımları OCTOPODYUM üzerinde satışa sunacak. Octopod Genel Müdürü Burç Pekmezoğlu, “Oluşturduğumuz bu ekosisteminin, işsizlik sorunu için büyük bir fırsat olmasını hedefliyoruz. Örneğin bilgisayar mühendisliği bölümünden yeni mezun olmuş bir genç, 9 saatlik ücretsiz sunduğumuz eğitimle OCTOPOD ile yazılım geliştirebiliyor, OCTOPODER oluyor. Sadece öğretip bırakmak değil, iş imkânı sunmak da bu ekosistemin önemli bir parçası. Akademi’de eğitim alanlar, OCTOPOD üzerinde yazılım geliştirip OCTOPODYUM üzerinde satışa sunacak. OCTOPODYUM’un gençler için de önemli bir fırsat olmasını hedefliyoruz. Ekosisteminin bundan sonraki projesi ise OCTOPODYA olacak” bilgisini verdi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics