Ürün Teknoloji 09 OCAK 2011 / 18:00

Yeni nesil mikro sunucu

Fujitsu, KOBİ’lerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan yeni Primergy mikro sunucu modelini pazara sundu. İlk kez uygun maliyetli şekilde KOBİ’lere sunulan PRIMERGY MX130 S1, merkezi sunucu teknolojisi ile KOBİ’lerin bütçelerinin profesyonel sunuculara yetmeyeceği veya onlara ihtiyaçları olmadığı düşüncesini ortadan kaldıran bir çözüm sunuyor.
Primergy MX130 S1 kullanıcılara dosya, web ve baskı hizmetleri için güvenli ve dayanıklı, AMD bazlı bir platform sunuyor. Başlangıç seviyesindeki ve çok küçük işletmeler için tasarlanan mikro sunucu, kritik elektronik kaynaklarını konsolide etmek, veri paylaşımında esneklik ve verimlilik elde etmek isteyen işletmelere ulaşmayı hedefliyor. Yeni sunucu, çalınma riski yüksek olan USB’lere, ofis içi e-postalara, işle ilgili önemli verilerin peer-to-peer (P2P) ağlar üzerinden hatalı bir biçimde paylaşılmasına uygun maliyetli bir alternatif sunuyor. Sessize yakın şekilde çalışan Primergy MX130 S1, 19dB seviyesi ile fısıltı sessizliğinde bir sunucu olarak nitelendiriliyor.
Buna ek olarak küçük yapısı ile bir masanın üstüne veya altına
kolaylıkla sığıyor. Opsiyonel olarak Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation yüklü olarak alınabilen Primergy MX130 S1’nin belleği 16 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Mikro sunucu paylaşılan ofis uygulamalarıyla kolaylıkla başa çıkabiliyor. Bellek ve sabit disk büyüklüğü, yedekleme seçenekleri gibi konularda sistem yenilemeleri mevcut bulunuyor ve bu değişiklikler kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Primergy MX130 S1’de diğer Fujitsu Primergy sunucuların verimli enerji kullanımı, 7 gün 24 saat güvenilirlik ve RAID özellikleri de bulunuyor.
Yeni mikro sunucu, verilerin ayrı sabit diskler arasında kopyalanmasını sağlayarak veri kaybına karşı daha iyi koruma sağlıyor.
Bilgi için:
www.fujitsu.com
ETİKETLER : Sayı:803

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN