Ürün Teknoloji 03 NİSAN 2014 / 10:21

Yerçekimi Dell'den

Dell, küresel video tasarım şirketlerinin, Akademi ödüllü Yerçekimi filminin de dâhil olduğu 3D animasyonlar ve göz kamaştırıcı görsel efektlerin üretiminde, hızlı görüntü oluşturma süresiyle dikkat çeken Dell Precision iş istasyonlarını kullandığını duyurdu. Dell Precision, aynı zamanda FADER FORT, Adobe Digital Campground ve “SXSW Festivali” canlı yayın performanslarında da tercih ediliyor.

Birinci sınıf performans, güvenilirlik ve ‘Adobe Creative Cloud’un da dâhil olduğu lider dijital içerik sertifikaları ile birlikte; filmlere, TV programlarına ve oyunlara hayat vermek üzere, Dell Precision tercih ediliyor.

Dell EMEA Kurumsal Ürün Pazarlama Müdürü Burak Ereren konuyla ilgili olarak; “Video profesyonellerinin yaratıcı iş akışına yüksek performansla odaklanabilmeleri amacıyla en güvenli teknolojiyi sunmayı amaçlıyoruz. Akademi ödüllü Yerçekimi filminden Emmy ödüllü The Daytripper TV programına kadar uzanan başarılı üretimlerin hayata geçtiğini ve bu vesileyle Dell Precision iş istasyonlarımız ile nelerin mümkün olduğunu görmek bizleri gururlandırıyor” dedi.

Ödüllü görsel efektler, Dell Precision’dan güç alıyor

Görsel efektler ve dijital hizmet ajansları, aynı zamanda iş akışlarını Dell ürünlerinde standartlaştırmanın faydalarından da bahsediyor. Ödüllü Yerçekimi, Demir Adam 3, Mclaren F1 Tooned animasyon serisi ve James Bond Skyfall’un jenerik çalışmalarını gerçekleştiren Framestore şirketi, minimum bekleme süreleri ile avantaj sağlayan yüksek performanslı Dell teknolojisine güveniyor.

Ayrıca dijital hizmet ajansı Visual Art, yüksek çözünürlüklü karakterlerle detaylandırılmış ortamlar içeren Battlefield 4’ün, Electronic Arts küresel lansman kampanyasının sinematiklerini de içeren karmaşık sahnelerini hayata geçirmek için, üretim boyunca Dell Precision iş istasyonlarını tercih etti.

Tüm bunlara ek olarak Dell, aynı zamanda aralarında HBO ve Viacom’un da bulunduğu lider medya şirketlerine eksiksiz anahtar teslim teknoloji çözümleri sunmasına yardımcı olmak için, hızla büyüyen BT Hizmetleri firması Future Tech gibi iş ortakları ile de yakın işbirliği içinde çalışıyor. 

Dell, canlı akışlar ile yeni ve yükselen sanatçılardan müzik tutkunlarına canlı performanslar getirmek üzere bir kez daha ile ortaklık kurdu. Güçlü Intel Xeon işlemcilere sahip Dell Precision iş istasyonları, Converse - FADER FORT projelerinde ses - video yakalama, kodlama ve canlı yayınların editoryal çekimini oluşturmak için de kullanılacak. Dell, festivale gidenlerin Dell Precision’da üretilmiş kişisel bir Austin videogramı yaratmasına ve sosyal medya aracılığıyla paylaşmasına olanak tanımak için Adobe ile işbirliği yapacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics