Ürün Teknoloji 28 HAZİRAN 2010 / 09:12

Yollarda kaybolmaya son

Navigasyon cihazları da tıpkı cep telefonları gibi “yokken ne yapıyormuşuz” algısı yaratan ürünler olarak hayatımıza girdi. Birbiri ardına çıkan marka ve ürünler de farklılaşmak için değişik yol ve teknolojilere imza attı. Navigon
1400 de uzun pil ömrü, gerçekçi görünüm ve akıllı park etme özellikleriyle rakiplerinin önüne çıkmayı başaran bir ürün. Yeni yaya navigasyon özelliği sayesinde kullanıcı hedefine herhangi bir gereksiz gecikme olmaksızın tam zamanında ulaşabiliyor. Yabancısı olunan sokakları, favori dükkânları ve diğer ilgi duyulan yerleri araştırmak da mümkün. Ürün ayrıca açık ve basit dikey ekran görüntüsü ile yayalara uzman rehberlik sunuyor. Cihazda yer alan bir başka özellik ise son kilometre (Navigon Last Mile). Navigasyon sistemine girilen her hedef yerinde kullanıcının arazi için park alanı olmaması riskine karşı bir önlem aslında bu. Son kilometre fonksiyonu ile birlikte kullanıcı arabasını park ettikten sonra yaya moduna geçerek park alanından gideceği hedefe yönlendiriliyor ve aynı şekilde arabayı park ettiği son noktaya geri yönlendiriliyor.
Akıllı Parketme özelliği de varış noktasına ulaşmadan önce en yakın park seçeneklerini gösteriyor. Bu noktalardan uygun olanı dokunarak seçip yeni varış noktası olarak belirlemek mümkün.

Türkiye (Navteq Haritası) Navigon 1400’ün teknik özelikleri

l Ekran: 3,5 inç dokunmatik
l GPS: SirF Atlas IV
l İşletim Sistemi: Windows CE
l Hazıfa: 1 GB Flash/ 1 GB Flash/ 64 MB RAM
l İşlemci: Centerality Atlas IV (500 MHz)
l Pil: 800 mAh Lityum pil
l Ağırlık: 122 gr
l Boyut: 96,5 mm x 72 mm x 14,5 mm
l Fiyatı: 240.71 TL + KDV
ETİKETLER : sayı:777

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics