Ürün Teknoloji 17 EKİM 2011 / 10:38

Zenbook ile her yerde performans

Notebook ve netbook sınıfındaki ürünlerin mobil dünyanın ihtiyaçlarını tek başına karşılayamadığı düşüncesi hem taşınabilir hem de tüm bilgisayar fonksiyonlarına sahip ‘ultra taşınabilir’ modellerin çoğalmasına neden oluyor. Asus Zenbook da bunun en yeni örneklerinden biri. Tasarım aşamasında; sade tasarım, yüksek performans, çevreci yapı ve ses çıkış gücü olmak üzere dört noktaya dikkat edildiği belirtilen Zenbook, gümüş görünümlü dış kaplamasıyla dikkat çekici bir görünüme sahip. En kalın noktası 35 mm olan bilgisayar 11,6 ve 13,3 inçlik iki kasa yapısındaki toplam 5 farklı konfigürasyonla piyasaya çıkıyor.
Intel’in yeni nesil Core i5 ve Core i7 mobil işlemcileriyle donatılan bilgisayarlarda 4 GB DDR3 bellek ve SSD depolama bulunuyor. SSD depolamanın kapasitesi 13,3 inçlik modelde 256 GB’a kadar çıkıyor. 3.0 SSD depolama birimi, Bluetooth 4.0 ve USB 3.0 arabirimlerine sahip olan Zenbook USB Charger+ teknolojisi ile cep telefonu ve taşınabilir müzik çalar cihazları bilgisayar kapalıyken de şarj edebiliyor.

Daha uzun pil ömrü, daha güçlü ses
Asus’un Super Hybrid Engine II teknolojisini kullanan Zenbook, pil yönetimini iyi bir şekilde yaparak pil ömrünü koruyor ve pil ile çalışma süresini diğer UltraBook’lara göre yüzde 25 oranında uzatıyor. Asus, N serisi notebook’larında kullandığı SonicMaster teknolojisini Zenbook’a taşıdı. Donanım ve yazılım desteğiyle iyileştirilen SonicMaster ses teknolojisi, sesi mevcut ortama daha geniş bir şekilde yayıyor ve ses kalitesini artırıyor. Fiyatı konfigürasyonuna göre 1.000 dolardan başlayarak 1.500 dolara kadar çıkan Zenbook henüz Türkiye’de satışa sunulmadı.
Bilgi için: www.asus.com.tr
ETİKETLER : Sayı:842

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics