Ürün Teknoloji 09 ŞUBAT 2015 / 07:48

Zomato Mekanist.com’u aldı

Hindistan merkezli restoran arama ve keşif platformu Zomato, mekan değerlendirme sitesi mekanist.com’u satın alarak 2013 yılında beri faaliyet gösterdiği Türkiye’deki en önemli hamlesini gerçekleştirmiş oldu.

Mekanist hamlesiyle birlikte hali hazırda sadece İstanbul ve Ankara’da 27 bin civarında restoran ve mekan hakkında bilgiler sunan Zomato, bu sayıyı yeni eklenen şehirlerle beraber 50 bine yükseltti. Satın alma işleminin detayları hakkında her iki tarafta da bilgi vermekten kaçındılar. Mekanist’in Zomato bünyesine geçmesiyle beraber, Zomato ülke müdürlüğü görevini üstlenen Oytun Çalapöver’in şirket bünyesinde uluslararası pazarların büyümesi ile ilgili bir role atanması beklenirken, Türkiye ülke müdürlüğü görevine ise Mekanist.net’in CEO’su Ali Servet Eyüboğlu getirilecek.

Satın alma işlemini değerlendiren Mekanist.net’in CEO’su Ali Servet Eyüboğlu,8 yıl içerisinde Mekanist’i Türkiye’de alanında lider bir şirket haline getirdiklerini belirtirken, olmayan bir pazarı yarattıklarını ve hayal edemeyecekleri kadar büyük bir kullanıcı kitlesine ve içeriğe ulaştıklarını ifade etti. Eyüboğlu sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bugün, 8 yıllık serüvene, Zomato ailesine katılarak devam ediyoruz. Zomato Türkiye ekibinin bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı ilerleme ile Mekanist’in sahip olduğu gücü birleştirerek, kullanıcılarımıza Türkiye genelinde 50 binden fazla restoran ile ilgili kapsamlı bilgi ve yorumlar sunacağız.

Önümüzdeki aylarda Mekanist web ve mobil platformlarındaki içerikleri, Zomato platformlarına taşıyacağız ve kullanıcılara en iyi deneyimi yaşatmaya çalışacağız. Mekanist’in kurucu ortağı ve CEO’su olarak, Zomato ailesine katılmam ile birlikte, Türkiye Ülke Müdürü pozisyonunda, 8 yıldır peşinden koştuğum vizyonu izlemeye devam edeceğim.”

Anlaşmayla beraber başlayan süreçte Mekanist’in Zomato’ya entegrasyonu için ekiplerin oldukça yakın bir çalışma içine gireceği ve bu süreçte Mekanist’in içeriği ve trafiğinin Zomato’ya taşınacağı belirtildi. Bu geçişin ardından Mekanist kullanıcılarının Zomato uygulamasından faydalanması da mümkün olacak.
ETİKETLER : 1008

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN