Ürün Teknoloji 10 TEMMUZ 2016 / 16:38

ZyXEL’den hız tutkunlarına özel yönlendirici

Bu haftaki diğer konuğumuz ZyXEL’in özellikle yüksek hız ve güvenliğe ihtiyaç duyan kullanıcılar için geliştirdiği ARMOR Z1.
Armor Z1, 1.4 GHz çift çekirdekli işlemci ve 512MB belleğiyle oldukça güçlü bir donanıma sahip. Sahip olduğu bu güçlü donanım sayesinde kesintisiz bir şekilde 2350 Mbps’ye varan kablosuz hızlara ulaşabilme ve gigabit hızında kablolu bağlantı sağlıyor. 802.11AC teknolojisi sayesinde evde ya da ofiste bulunan mobil cihazlardan akıllı televizyonlara, oyun konsollarına kadar tüm cihazlara yüksek bağlantı hızı sunuyor. Yüksek bant genişliği gerektiren 4K videolar kesintisiz bir şekilde izlenebiliyor.
Beamforming teknolojisi, akıllı antenleri ve 802.11ac desteği ile kablosuz sinyallerinin belirli bir noktaya ulaşması sağlanarak bu yüksek hızlara erişebilmek mümkün oluyor. StreamBoost teknolojisi ise ağ trafiğini önceliklendiriyor ve bant genişliğini ağ üzerindeki cihazlara daha verimli bir şekilde atayabiliyor.  ZyXEL One Connect yazılımı sayesinde kullanıcılar Armor Z1’i mobil cihazları üzerinden yönetebiliyor ve istedikleri ayarları kolaylıkla yapabiliyorlar. Ayrıca yine bu yazılım üzerinden kullanıcı yönetimi de yapılabiliyor ve ağ durumu izlenebiliyor.
Güvenlik açısından baktığımızda cihaz adı gibi oldukça iyi bir koruma sağlıyor. DDoS saldırılarına karşı koruma, içerik filtreleme, gelişmiş kullanıcı yönetimi gibi gelişmiş özelliklere sahip. Ayrıca ZyXEL’in bir hizmeti olan myZyXELcloud DDNS üzerinden uzak noktalardan yönlendiriciye erişip müdahalede bulanabilmek de mümkün.
Cihazın üzerinde sağ tarafa bir kapakla gizlenmiş iki adet USB3 bağlantı noktası bulunuyor. Aslında kolay erişilebilir bir yerde olması gereken bu bağlantı noktalarının kapakla gizlenmiş olmasına pek anlam veremedik. Belki de modemin şık tasarımını USB bağlantı noktaları kullanılmadığında korumak için böyle bir şey yapılmış olabilir diye düşündük. Bu USB bağlantı noktaları depolama cihazı ve yazıcı bağlamak için kullanılıyor. Cihaz 2.4 GHz ve 5GHz bantlarında çalışabiliyor ve cihazın ayarlarından her iki bant için ayrı bir isim vererek istediğiniz banta (cihazınız destekliyorsa) bağlanabiliyorsunuz.
 
ETİKETLER : ZyXEL 1079

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics