Telekomünikasyon 15 ARALIK 2016 / 16:11

​Siber güvenlikte yeni bir dönem başlıyor

Dünyadaki hemen hemen tüm İnternet servis sağlayıcıların, bilinen büyük veri merkezi ve ağ operatörlerinin ağlarındaki siber kontrolu sağlayan Arbor SP, yeni yaklaşımı SP Insight ile sonsuz büyüklükte trafik denetimi imkanı sunuyor.

Uluslararası siber güvenlik kuruluşu Arbor Networks, online ağlardaki trafiğin daha iyi analiz edilerek erişilebilirliği engellemeye yönelik siber saldırıların çok daha etkin şekilde önlenmesini sağlayacak yeni bir çözüm sundu. Dünyadaki hemen hemen tüm İnternet servis sağlayıcılarının, bilinen büyük veri merkezi ve ağ operatörlerinin ağlarındaki olağandışı hareketleri izlemek ve trafiği düzenlemek için kullandığı Arbor’ın SP platformunun bir uzantısı olarak sunulan çözüm, SP Insight ismini taşıyor. SP Insight, ağ görünürlüklerini genişletiyor, operasyonel ve güvenlik süreçlere ilişkin analitikleri ile bir karar destek sistemi sağlıyor. Büyük bir veri deposu ile zenginleşen SP Insight, trafik verilerinin sonsuz büyüklükte, arama yapılabilen görsel bir belleğini sunuyor.
 
Arbor SP Insight, küresel ağ operatörleri ve servis sağlayıcıların ağlarının performansı düştüğü anda bunun sebebini araştırabilmelerine, büyük ve kümelenmemiş trafik veri setlerinde geniş kapsamlı, hassas kök neden analizlerini hızlıca yürüterek gelecekteki olayların çözümlenmesinde süreyi azaltmalarına imkan tanıyor.  Müşteriler, trafik düzenleme ve transit trafik üzerinde ayrıca "olursa ne olur?" analizi de gerçekleştirerek maliyetleri azaltan ve gelirleri artıran yeni keşifler, öngörülebilir kapasite planlama ve omurga ağı mühendislik kararlarını sürdürebilecekler.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics