Telekomünikasyon 04 KASIM 2013 / 20:50

Avea futbol eğitimi veriyor

Türkiye’nin gelecekteki futbol yıldızlarını belirlemek amacıyla düzenlenen FCBEscola Camp Avea 2013 ikinci kamp dönemi 11-15 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek. Avea büyükşehirlerin yanısıra,  Doğu Anadolu'da Ağrı, Erzurum, Erzincan, Van illerinde de  kız ve erkek çocuklara futbol eğitimi veriyor. Bu eğitimlere, kimsesiz çocukların da katılması sağlanıyor.


2013’ün son kamp dönemine 15’i kız, 15’i Sevgi Evleri’nden olmak üzere toplam 100 çocuk ve 12 antrenör, bir hafta süresince Barcelona’lı yıldızları yetiştiren hocalardan, Barcelona’yı dünyanın en iyi takımı yapan stratejileri öğrenip futbol eğitimi alacak.
Avea’nın 2011 yılında dünyanın en başarılı futbol kulübü FC Barcelona ile birlikte Türkiye’nin gelecekteki futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea’nın 2013 yılı ikinci kamp dönemi 11-15 Kasım 2013 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştiriliyor.Bu yıl kızların da yer aldığı 9-14 yaş aralığındaki genç yetenekler arasından seçilen 100 futbolcu adayı ve 12 antrenör, FCBEscola Camp Avea 2013’ün ikinci kamp dönemine katılarak bir hafta boyunca FC Barcelona’nın yıldızlarını yetiştiren Barcelonalı eğitmenler tarafından eğitilecek.

Kampa Sevgi Evleri’ nden seçilen 15 çocuk da katılıyor
FCBEscola Camp Avea 2013 birinci kamp döneminde olduğu gibi ikinci kamp dönemine de erkeklerin yanı sıra kızlar ve Sevgi Evleri’nden kimsesiz çocuklar da katılacak. T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Ağrı ve Mersin’deki Sevgi Evleri’nden 6’sı kız 15 çocuk olmak üzere toplam 100 yetenekli genç ve 12 antrenör FCBEscola Camp Avea’nın ikinci kamp döneminde hayallerine bir adım daha yaklaşacak.

Avea Şanlıurfa'daki kızlara da  futbol eğitimi veriyor
FCBEscola Camp Avea 2013 1. döneminde olduğu gibi 2. döneminde de kızların yoğun ilgi gösterdiği kampa bu kez yine futbolda yetenekli toplam 15 kız katılıyor. Kızlar oluşturulacak ayrı bir kampta tıpkı Barcelona’da olduğu gibi erkeklerin yanı sıra kadın antrenörlerden de eğitim alacak.

Şimdiye kadar İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Trabzon gibi büyükşehirlerin yanı sıra Ağrı, Erzurum, Erzincan, Adana, Van, Samsun, Mersin ve Mardin gibi Türkiye genelinde birçok ilde yapılan seçmelere, düzenlenen futbol turnuvaları sonucunda belirlenen genç futbolcu adayları katılmış ve büyük ilgi göstermişti.

Tüm dünyada ücretli olarak verilen FCBEscola Futbol Kamplarındaki eğitim, Barcelona dışında sadece Türkiye’de Avea’nın sayesinde genç futbol yıldız adaylarına tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Kampa katılan gençler bilimsel yöntemlerle geliştirilen eğitim programında; hem teorik ve hem de taktiksel yeteneklerini geliştirerek geleceğin futbol yıldızları olmak için çalışacak.

ETİKETLER : Avea fcbesola camp

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics