Telekomünikasyon 29 OCAK 2014 / 16:54

Bağlantı ekonomisi devrindeyiz

Turkcell Akademi Pazarlama Konferansları’nın altıncısı bugün İstanbul’da 1500 kişinin katılımıyla gerçekleşti.
 Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı'nın bu yılki konuğu Seth Godin oldu. Godin konuşmasında, endüstriyel ekonominin yerini “bağlantı ekonomisi”ne bıraktığını vurguladı. Konuşmasında, tüketim tabanını oluşturan “normal” insanların sayısının hızla azaldığını belirten Godin, pazarlama alanında artık “Farklı insanlara farklı davran” mottosunun geçerli olduğuna işaret etti.

Godin: Devir ‘bağlantı ekonomisi’ devri
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Turkcell İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Meltem Kalender Öztürk şunları söyledi:
“Bugüne dek Turkcell ekosistemindeki 60 bin kişi Turkcell Akademi’nin eğitimlerinden faydalandı. Geçtiğimiz günlerde eğitimlerimizi dijital ortama taşıyarak, Turkcell Dijital Akademi’yi kurduk. Bugün de Pazarlama Konferansı’nı Turkcell Dijital Akdemi portalinden canlı yayınladık. Bundan sonra da yalnızca teknoloji ile değil aynı zamanda eğitim ve gelişim hamleleri ile ülkemize ve insanımıza fayda sağlamaya devam edeceğiz.”
Turkcell Akademi daha önce de önemli isimleri İstanbul’a getirmişti
Turkcell Akademi’nin Pazarlama Konferansları, Pazarlama Gelişim Programı kapsamında daha önce de Amerikan başkanlık seçimlerinde Obama zaferinin arkasındaki isim olarak tanınan David Plouffe, ünlü Amerikalı sosyolog Malcolm Gladwell, insan davranışları ve ekonomi üzerine yürüttüğü çalışmalarla ses getiren Dan Ariely, sosyal medya uzmanı Charlene Li ve son olarak pazarlama alanında fikirleriyle fark yaratan Martin Lindstrom’u ağırlamıştı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics