Telekomünikasyon 19 MAYIS 2014 / 17:13

Çağrı merkezine müşteri analitiği geldi

Teleperformance, müşteri deneyimini daha iyi ölçümlemek ve eşsiz müşteri deneyimi sunmak için gerekli düzeltmeleri önermek amacıyla “Büyük veri” analiz ürünü Teleperformance Analytics’i Türkiye'de de hayata geçirdi.

Teleperformance, müşteri analitiği şirketlerinden GN Research ile güçlerini birleştirdikten sonra Teleperformance Analytics ürününü geliştirdi. Böylece çağrı merkezi sektörü kapsamındaki AR-GE çalışmalarında bu denli geniş çapta hizmet veren tek kurum olarak bir ilke imza atmış oldu.“Büyük veri”yi kullanarak müşterileri için yeni iş süreçleri ortaya koyan Teleperformance, Analytics’in sunduğu katma değerli çözümlerle çağrı merkezi sektöründe ilk kez geniş çaplı bir “Büyük veri” uygulamasını da hayata geçirmiş oldu.

Çağrı merkezinde müşteri analiği  Türkiye’de
Teleperformance Analytics, Teleperformance’ın müşteri deneyimi alanında yenilikçi ve bütünleşik bir hizmet sunmasına yardımcı oluyor. Çeşitli kanallardan elde edilen marka algısına ve müşteri davranışına dayalı veriler, Teleperformance Analytics ile birleştiriliyor ve belirli kriterler dahilinde ayrıntılı analizlere tabi tutuluyor.

Teleperformance Analytics başlığı altında müşterilerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış In Touch, On Target ve Smart Cast gibi üç temel çözüm sunuyor. Hizmet, özellikle bankacılık, telekomünikasyon ve enerji gibi veri akışının yüksek olduğu ve ”Büyük veri”nin dev silolar oluşturduğu sektörlerde müşteri memnuniyetinin yönetilmesinde etkin rol oynuyor.

Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan ise, “Kurumsal şirketlerin çağrı merkezi verilerini istatistiksel yöntemlerle analiz edip müşteri davranışlarını yakalamaya yönelik uygulamalara dönüştürmesi, Türkiye için olduğu kadar Avrupa için de oldukça yeni ve ayrıcalıklı bir uygulama. Günümüzde çağrı merkezlerindeki işlenmemiş verilerin iş zekası ile analiz edilmesi ve müşteri memnuniyetine yönelik akıllı kararların alınması, çağrı merkezi hizmeti sağlayan firmalar ve bu firmaların müşterileri için son derece ayırt edici bir özellik olarak sektörde fark yaratıyor. Teleperformance, bu hizmetiyle sadece akıllı teklifler önermekle kalmıyor, yetkin kadrosu ile bu teklifleri müşterilere en mükemmel şekilde sunup başarıyı yakalıyor. Bu çözüm, Teleperformance’ı pazarda eşsiz kılıyor” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics