Telekomünikasyon 02 NİSAN 2014 / 11:37

Gerçeğe çok yakın işler

İletişimin artık insanlar arasından makineler arasına geçtiği çağımızda, iletişim kanalı tercihlerimiz ve ihtiyaçlarımız da değişiyor. Tarayıcıdan yönetim kurulu odasına ve toplantı odalarının yüzde 93’ü dâhil her yerde videonun erişilebilir olması gerektiğine inanan Cisco, şirketlerdeki yüksek kaliteli video ihtiyacını tespit ederek, Mayıs ayından itibaren yeni çözümlerini sunacak.Her konferans salonuna uygun bir deneyim

İkinci nesil Cisco TelePresence MX200, daha küçük toplantı odaları için ideal, ölçeklenebilir değer-fiyat oranına sahip, kurulumu kolay ve anında maksimum HD çözünürlük sağlayan bir çözüm sunuyor. Cisco TelePresence MX700 ile Cisco TelePresence MX800 ise daha performans odaklı bir ürün yelpazesini temsil ediyor ve orta ile büyük boyutlu toplantı odaları için ideal birer çözüm sunuyor. Bu entegre sistemler, yüksek kaliteli HD çözünürlüğün yanı sıra kullanıcılara normalde gereken bant genişliğinin yarısında oldukça yüksek bir görüntü kalitesi sağlayan H.265 standardını da destekliyor.

 Cisco TelePresenceSX10 Quick Set,  küçük toplantı odalarında zaten kullanmakta olduğu düz panelli ekranlarla etkileyici video toplantı alanları yaratıyor. KOBİ’lerin büyük ilgi göstermesi beklenen bu sistem, herhangi bir standart düz panelli ekranı 10 dakikadan daha kısa bir sürede bir yüksek çözünürlüklü video işbirliği sistemine dönüştürüyor. Cisco, böylesine yüksek kaliteli bir deneyimi bu kadar cazip bir fiyatla sunarak, videoyu her konferans salonu için doğal işbirliği aracı haline getirmeyi hedefliyor.

 

 Artık herkes en ön sırada

Webcam ile gerçekleştirilen bir görüntülü görüşmeye katılan herkesin bildiği gibi, görüntülü görüşmelerin kalitesi ancak onu destekleyen kamera teknolojisi kadardır. Cisco, sunulan bu çözümlerin çoğuyla birlikte çalışabilen iki yeni ürünü daha duyurdu. The Precision 60, pazardaki en iyi görüntü kalitesini (1080p60) sunarken, değişen ışık koşullarına kolaylıkla adapte olabiliyor ve geniş zoom aralığı ile görüntünün tamamının aktarılabilmesini sağlıyor. The SpeakerTrack 60 ise tüm katılımcılar için masadaki en iyi koltuğu sunuyor; Precision 60 teknolojisine dayanan bu çözümün çift kamera sistemi, büyük toplantı odalarında konuşmacıyı bulup görüntüsüne hızla zoom yaparak ayırt edilmesini sağlayan akıllı bir çözüm sunuyor.

Cisco İşbirliği Çözümleri Bölge Satış Direktörü Vedat Tüfekçi, konu ile ilgili açıklamasında “Cisco olarak işbirliği alanında şimdiye kadar ilerleme kaydeden başarılı çalışmalar yürüttük. Ancak, gerçek olan bir şey varsa, o da bugünün işbirliği araçlarının, kullanıcıları bugünün işini dünkü teknolojiyle yapmaya zorladığıdır. Artık değişim zamanı geldi. Endüstri, ileriye doğru yapılacak bir sıçramaya hazır ve Cisco da o sıçramayı gerçekleştiriyor. Bu yeni ürünler, Cisco’nun işbirliğini yeniden tanımladığı ve endüstride bir devrimin temellerini attığı çok aşamalı bir dönemin ilk adımı ve daha fazlası için bizi takip edin” dedi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics