Telekomünikasyon 16 NİSAN 2018 / 11:08

Hisense, 2019 yılında 5G'li akıllı telefon üreteceklerini açıkladı

Çinli Ev Elektroniği markası Hisense'in gelecekteki hedefleri arasında 5G uyumlu bir akıllı telefon üretmek var. Cihazın prototiplerin hazır olduğu, 2019 yılında da piyasaya sürülmesi açıklandı.

Hisense adlı Çinli şirket, 2019 yılı için hedeflerini açıkladı. 5G teknolojisine sahip akıllı telefon üreceklerini açıklayan şirketin genel müdürü Fang Xueyu ile gerçekleştirilen bir röportajda bu teknolojinin 3 yıldır planlandığını ve kesinleşmeden gündeme getirmek istemediklerini belirtti.

Bu yıl içerisinde  5G endüstrisini geliştirmek için China Mobile tarafından kurulan 5G girişimi planına da ortak olan Hisense, yıl içerisinde ilk prototip 5G cihazlarını geliştirmeye başlamış bile. Buna ek olarak ağ testine de katılacak olan cihazın, seri üretmine 2019 yılında başlanması planlanıyor.

Hisense firmasının adını ülkemizde pek duymasak da 10 yıldır mobil sektörde yer alan bir marka olduğunu söyleyelim. Özellikle n derece deneyimli ve prestijli bir şirket konumunda yer alıyor. 2014'teki yeniden yapılanma dönemine kadar Çin'in en güçlü Ar-Ge ekibine sahip olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Son piyasaya sunduğu mobil cihazı Hisense V+ olan firmanın 2019 yılında son derece üstün bir telefonu tüketiciye sunacağına kesin gözüyle bakılıyor.
ETİKETLER : hisense 5g hizmetleri

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics