Telekomünikasyon 17 NİSAN 2013 / 15:56

Sabit telefondan kurumlar faydalanıyor

Turknet, 1 Ocak 2013 tarihinden bugüne tespit ettiği sabit telefon hizmetlerindeki kullanıcı davranışlarını rakamlarla açıkladı. Son kampanyalarındaki kullanıcı istatistiklerini değerlendiren TurkNet, sunduğu sabit telefon hizmetlerinin şehir içi yüzde 60, şehirlerarası yüzde 24, GSM yüzde 14 ve uluslararası yüzde 2 oranlarında kullanıldığını ortaya koydu.

Uluslararası görüşmelerde en çok aranan ülkelerin başında Almanya ve Rusya gelirken, bunları İngiltere, ABD ve Fransa takip ediyor. Almanya aramalarının artışına, Türkiye ve Almanya arasındaki ticaretin 30 milyar avro seviyesinde olması ve Türkiye’de faaliyet gösteren Alman şirketlerinin sayısının 5 bini geçmiş; Rusya aramalarının artışına ise, Rusya ile Türkiye  arasında ticaret ve turizmle başlayan ve enerji ile desteklenen olumlu ilişkilerin, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi`nin oluşturulması ile yeni ve daha ileri bir aşamaya geçmesi sebep olarak gösterilebilir.

 

KOBİ’lerden holdinglere kadar geniş bir yelpazede kullanıcı, yeni nesil operatörlerin sunduğu sabit telefon hizmetlerinden faydalanıyor. Özellikle tekstil, gıda, hizmet, inşaat ve sağlık sektörleri sabit hatları tercih ediyor.

 

TurkNet’in sabit telefon hizmeti istatistikleri, ülke içi görüşmelerde ise, üç büyük ilden sonra en çok arama yapılan illerin Adana, Denizli, Antalya, Kocaeli ve Bursa olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle sanayi yoğunluğuyla dikkat çeken bu iller de, sabit telefon görüşmelerini TurkNet’in hesaplı kampanyalarıyla yapmayı tercih ediyor.

 

TurkNet Sabit Telefon Hizmetleri’ni kullanan şirketler, sabit giderlerini düşürüyor

TurkNet Sabit Telefon Hizmetleri ile Mavi, M-Oil, Fiba Hayat Sigorta, Girişim Varlık gibi farklı sektörlerden birçok önemli firma sabit telefon giderlerini önemli ölçüde azaltıp, tasarruf sağlamakta.
ETİKETLER : TurkNet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics