Telekomünikasyon 07 KASIM 2013 / 17:12

TTM Telekom ile Mobil Sim Kart ve Arama Kartı Bir arada!2009 yılından beri SMŞH (Sanal Mobil Şebeke Hizmeti), uluslararası toplu ses trafiği taşıma, altyapı servis sağlayıcılığı, platform kiralama hizmetleri, toplu hat kiralama, bulut santral, faks, sunucu barındırma, katma değerli hizmetler, 888, 898 katma değerli numara tahsisi ve projelendirme, DID ve coğrafi ve coğrafi olmayan erişim numaraları tahsisi alanlarında hizmet veren TTM Telekom; 2012 yılında TTM Kart ile uluslararası arama kartı alanında da hizmet vermeye başladı. Uluslararası arama kartı hizmetinde sektörde önemli bir aşama kaydederek aynı yıl BTK tarafından yayınlanan pazar payı raporlarında liderliği eline aldı ve 2013 yılında pazarın %33’üne ulaşarak lider rolünü sürdürdü.

SMŞH lisansı kapsamında, 2013 yılı son çeyrek hedefi olan, mobil sim kart ile arama kartını birleştirmeyi başaran TTM Telekom, Turkcell ile gerçekleştirdiği arabağlantı ve iş birliği kapsamında bir ilke imza atmayı başardı. TTM Kart kullanıcılarına, arama kartlarını Türkiye’deki mobil hatlar üzerinden kullanma avantajı sağlayan TTM Telekom, kullanıcıların özellikle uluslararası aramaları yüksek indirim avantajıyla yapmalarını sağlıyor.

TTM Telekom’un 2013 hedeflerini değerlendiren TTM Telekom Genel Müdürü Kübra İPEK,  Turkcell ile mobilden iki kademeli çağrı başlatma ara bağlantı sürecinin tamamlanması ile geçmişte yalnızca sabit hatlar ve ankesörlü telefonlar üzerinden kullanılabilen arama kartlarının Türkiye’nin her yerinde direkt mobil hatlar üzerinden kullanılması kolaylığı sağlayarak, yurtiçi ve yurt dışı aramalarında üstün ses kalitesi ile çok ekonomik fiyatlar sağlayan ilk ve tek operatör olduklarını ve TTM arama kartı ile Türkiye’de SMŞH kapsamında mobil sim kartlar üzerinden kullanılabilen ilk ve tek arama kartını pazara sunmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

TTM Kartın kullanıcılarına uluslararası aramalarda yüksek indirim avantajı sağlamasının yanında, mevcut sim kartlarında arama dakikası olmasa dahi kullanıcılar tarafından kullanılabildiğini belirten İpek, ilk 1.000.000 kullanıcıya TTM Kart dakika paketi ile birlikte Turkcell’den Turkcell’e 60 dakika bedava konuşma paketi kampanyasından yararlanma sözünü verdi. İpek, TTM Kartın Türkiye’deki tüm PTT satış noktaları, Türkiye genelinde önde gelen birçok zincir mağaza ve online satış aracılığıyla kolaylıkla temin edilebileceğini belirtti. İpek, TTM Kart ‘ların mağazalarda satışının yapılabilmesi için barkod sistemi ile bir yenilik katıldığını bildirdi.

THK kapsamında, numara taşıma ve yeni numara tahsisi gerçekleştirdiklerini; Türkiye’deki resmi kurumlara, orta-büyük ölçekli işletmelere, konsolosluklara hizmet verdiklerini belirten İpek, TTM Telekom abonelerine asgari sorun ve üstün ses kalitesi ile birlikte uygun tarifelerle faturalarda %70 oranında indirim sağlandığını, PSTN hatlarında da sabit ücret alınmaması ile 36.000 aboneye ulaştıklarını açıkladı.

İş Geliştirme Ve Arge Sorumlusu Oğuzhan İpek ise “TTM Telekom olarak, ülkemizdeki ve yurtdışındaki iş ortakları ile devam ettirdiğimiz iş birlikleri ile telekomünikasyon sektöründe önemli oyuncular arasında yer almayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, son kullanıcı taleplerine cevap verebilecek projelere ve katma değerli hizmet çözümlerinde Ar-Ge çalışmalarına devam ediyoruz. TTM Telekom, kuruluşundan itibaren büyüme gücünü tamamen kendi öz sermayesi ile sağlamıştır ve sektörden kazandığını, yeniden sektöre yatırarak sektörün gelişimine doğrudan katkı sağlamaktadır. 2013 yılında, bir önceki döneme kıyasla %55 oranında ciro artışı ile hedeflerimize yaklaşıyoruz. 2014 yılı hedeflerimiz doğrultusunda, SMŞH alanında hedeflerimizi büyütmeyi planlıyoruz. Sahip olduğumuz ISO 9001 ve ISO 27001 kalite sistem belgeleri ile müşterilerimize daha kaliteli katma değerli hizmetler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

TTM Telekom’un sunduğu merkezi santral sistemi, bulut üzerinde çalışarak, kurumların santral hizmetine her yerden erişimlerini sağlıyor. Bulut kapsamında TTM Faks markası ile sanal faks sistemi de sunan TTM Telekom, faks hizmetinde de sabit ücret almıyor. TTM Faks Müşterileri ayrıca dilediği yere çok daha ekonomik fiyatlarla kullanıcı bazlı, hedefli ve toplu faks gönderebiliyor.

ADVERTORIAL

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics