Telekomünikasyon 15 AĞUSTOS 2013 / 13:51

Turkcell, NGMN üyesi oldu

Turkcell, Yeni Nesil Mobil Şebekeler Birliği’ne (NGMN Alliance) kabul edildi. Birliğin 14 Ağustos tarihli açıklamasına göre, aralarında Turkcell’in de yer aldığı 7 partner daha NGMN üyesi oldu. Türkiye’den yalnızca Turkcell’in kabul edildiği NGMN Birliği’nde, 22 küresel mobil şebeke operatörü 33 büyük çaplı telekomünikasyon hizmetleri sağlayıcısı ve 12 uluslararası araştırma enstitüsü var.

Dünyada sayılı operatörün yer aldığı, teknoloji standartlarına ve teknoloji üreten firmalara yön veren büyük ve etkin bir organizasyon olan NGMN Birliği’nin amacı; mobil genişbant deneyimini, LTE, LTE Advanced ve ötesi teknolojilere odaklanarak genişletmek ve geliştirmek. Odaklanılan temel çalışmalar arasında; Mobil İçerik Data Optimizasyonu, Yeni Nesil Şebeke Operasyonlarının Yakınsaması, Telsiz Erişim Şebekeleri (RAN) Gelişimi ve Küçük Hücreler gibi projeler yer alıyor.

NGMN üyeliğine ilişkin bir açıklama yapan Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü, NGMN Birliği’ni “yeni nesil teknolojilerin merkez üssü” olarak niteledi. Elönü, mobil genişbant teknolojilerinin geleceğine NGMN’in yön vereceğini belirtirken, NGMN Birliği Genel Müdürü Peter Meissner de, “2013’te NGMN’e katılan yeni partnerlerimiz, teknik çalışma programımızı hayata geçirme çabamızda hayati rol oynuyor. LTE ve LTE-Advanced teknolojilerinin başarıyla uygulanması ve geliştirilmesi noktasında onların uzmanlık ve yeteneklerinden faydalanabilecek olmak önemli” dedi.

 
ETİKETLER : Turkcell
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN