Ürün Test 31 OCAK 2016 / 19:50

​TP-LINK Archer V900 yüksek hızlı güvenilir ağ bağlantısı sunuyor İ

İnternete bağlanabilen cihazların sayısı her geçen artıyor, dolayısıyla işyerinde ve evde kablosuz ağımıza bağlanan cihazların sayısı da artıyor. Üç – dört kişilik bir ailenin yaşadığı bir evde kablosuz ağa bağlanabilen cihaz sayısı bazen 20’yi dahi geçebiliyor. Geçtiğimiz günlerde merak edip evde kaç kablosuz ağa bağlanabilen cihaz kullandığımızı hesaplamaya kalkıştığımda sayı 18’i bulunca saymaktan vazgeçmiştim. Sadece benim kullandığım 6 tane cihaz var. Televizyon, akıllı kombi kiti, oyun konsolları ve internete bağlanabilen ev aletleri bu sayıyı şişiriyor. Eve misafirler geldiğinde bu sayı daha da artıyor. Bu yüzden evde bu kadar cihazı destekleyebilecek ek işlevlere sahip bir modem/yönlendirici olması büyük bir fayda sağlıyor. Bu hafta böyle bir ürün olan TP-Link Archer VR900’ü misafir ettik.
Archer V900, ADSL, VDSL ve Fiber bağlantılarda kullanılabiliyor. 2.4 GHz ve 5 GHz kablosuz bağlantı teknolojilerine sahip. Yani toplamda 5 GHz’de 1300 Mbps, 2.4 GHz’de 600 Mbps olmak üzere 1900 Mbps bağlantı hızı sağlıyor.
Ürünün üzerinde biri kenarda biri de arka tarafta olmak üzere iki USB bağlantı noktası bulunuyor. Bu bağlantı noktalarına USB bellek ya da sabit disk takarak dosya paylaşımı yapılabiliyor, FTP sunucusu olarak kullanılabiliyor. Depolama haricinde bu bağlantı noktalarına yazıcı da bağlanabiliyor. Yani evdeki yazıcınızı doğrudan Archer V900 üzerinden paylaştırabiliyorsunuz. USB bağlantı noktaları aynı zamanda USB 3G ve 4G modemleri destekliyor. ADSL, VDSL ya da fiber bağlantı koptuğunda buraya takılan 3G veya 4G modem üzerinden internet bağlantısı kesilmeden devam edebiliyor.
Cihazın arka tarafına baktığımızda VDSL/ADSL bağlantı noktası, 3 adet Ethernet bağlantı noktası, fiber ağlar için LAN/WAN bağlantı noktası ve açma kapama düğmesi bulunuyor. Cihazın üzerinde 3 adet anten var. Antenler 5GHz’de 3dBi, 2.4 GHz’de ise 2dBi seviyesinde çalışıyor. Cihazın ön yüzünde üst tarafta LED ışıkları var. Bu ışıklar üzerinden modemin durumunu görebiliyorsunuz. Ürünün yine sol kenarında alt tarafta LED, WiFi ve WPS olmak üzere üç düğme bulunuyor. LED düğmesi ile modemin ön tarafında bulunan LED ışıklarını kapatabiliyorsunuz.
Bu arada Archer V900’ün en önemli özelliklerinden birisi de Beamforming. Bu özellik sayesinde ürün kablosuz ağ sinyalini her yere yaymak yerine belirli noktalara yayınlıyor ve ağa bağlanan cihazların hızının ve bantgenişliğinin en yüksek seviyede olmasını sağlıyor. Cihazın diğer özellikleri arasında misafir ağı ve ebeveyn kontrolü yer alıyor. 
Ürünün online alışveriş sitelerindeki fiyatı ise 550 TL – 600 TL arasında değişiyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN