Ürün Test 02 EYLÜL 2013 / 08:14

27 inçlik hem dikey hem yatay deneyim

Ofiste her ne kadar dizüstü bilgisayarlar tercih edilse de büyük ekran kullanmayı tercih eden önemli bir kesim bulunuyor. Özellikle tasarım ve görsel işlerle ilgilenen çalışanlar için vazgeçilmez olan büyük ekranlar için yeni bir alternatif AOC’den geldi.
27 inçlik AOC m2752Pqu, büyük ekranda çalışmak isteyenler için gözden geçirilmesi gereken bir seçenek. Ekranın dış görünüşüne bakıldığında geniş ekran formatının korunduğu görülüyor. Ancak beklentilerimizin altında bir tasarıma sahip olduğunu hemen belirtelim. Ekranın esnek yapısı, ayaktan bağımsız olarak ekranın 90 derece çevrilmesini ve uzun ince bir ekranda çalışmanıza da olanak tanıyor. Bu görüntü pek de alışkın olmadığımız bir esnekliği beraberinde getiriyor. Özellikle web tasarımı yapan profesyoneller için bu aşağıya doğru uzanan ekran önemli bir avantaj sunabilir.
Ergonomi ve rahat kullanım için yükseklik, eğme, sağa sola dönme ve pivot işlevleri sayesinde, masa başında otururken sağlıklı bir vücut pozisyonu için ideal koşulları sunuyor.
Ekranın 1920’e 1080 piksel Full HD çözünürlüğü ve 1000:1 (dinamik: 20,000,000:1) kontrast oranı kaliteli bir görüntü sunuyor. Bununla birlikte LED arka aydınlatmalı LCD panel ise MVA olması sayesinde hemen her açıdan rahatlıkla ekranın görülmesini sağlıyor. Ancak farklı açılardan bakıldığında renklerdeki değişim, biraz önce kullanmasını önerdiğimiz tasarım profesyonelleri için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Görüntüleme özelliklerinde düşük yenileme oranı dikkat çekiyor. Ekranın üzerinde VGA, DVI-D ve HDMI konektörleri ve bir de DisplayPort girişleri bulunuyor. AOC m2752Pqu modelinde bütünleşik hoparlörler, özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcıları için ideal görünüyor. Dizüstü bilgisayardan HDMI ile bağlantıda bütünleşik hoparlör kullanılabiliyor.

Bir bakışta AOC m2752

Artılar: Parlak görüntü, esnek ayak ile dikey kullanabilme deneyimi
Eksiler: Düşük yenileme oranı, sıradan tasarım
ETİKETLER : Sayı:936
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN