Ürün Test 14 EYLÜL 2015 / 00:28

27 inçte ideal çözünürlük

22 inç’ten büyük ekranlarda baş göstermeye başlayan “piksellerin görünmesi” problemi ve yaygınlaşan büyük ekranlarla beraber daha yüksek çözünürlük şart oldu. Henüz ortada hiçbir şey yokken ortaya çıkan 4K furyası bilgisayarlarda –(özellikle oyunlarda) performansa çok ciddi olumsuz etkide bulunuyorken, ortalıkta çok fazla 4K içeriğinde henüz bulunmuyor olması bu çözünürlüğü şimdilik gereksiz kılıyor. Bu noktada sessiz sedasız piyasaya çıkan ve bir anda 4K’nın gölgesinde kalan 1440p ekranlar imdadımıza yetişiyor. AOC’nin Q2778VQE model monitörü, 1440p çözünürlüğüyle piyasadaki en ideal monitörlerden biri oluyor.

AOC’den yakışıklı monitörler

27 inç boyutundaki Q2778VQE, son derece şık ve sağlam bir kasaya sahip. Bu ve bir önceki sayımızda incelediğimiz U3477PQU modellerinde gördüğümüz kadarıyla AOC, kalite konusunda vitesi bir kademe daha yükseltmiş. Güzel görünen bir ayak kısmına sahip olan AOC’nin tasarımsal anlamda göze batan tek sorunu çerçeve kısmının birazcık kalın olması. Geri kalan her şeyi harika görünüyor. Ürünün ayağı, 4 derece ileri ve 21 derece geri yatmasına olanak sağlıyor. Diğer hareketlere ise yer verilmemiş.

TN panel kullanan Q2778VQE, renk kalitesiyle dikkat çekiyor. Renkler konusunda en ufak bir sıkıntısı bulunmayan ürün, 1 milisaniyelik tepki süresiyle de tüm hareketleri anında ve gölgesiz bir şekilde görebilmenizi sağlıyor.

DisplayPort, HDMI, VGA ve DVI çıkışlarının tamamını arka panelinde bulunduran Q2778VQE, maksimum 45 watt’lık güç tüketim değerine sahip.

Buna profesyonel demişsiniz ama…

…Oyunlar için de harika bir monitör. 1 ms tepki süresi hareketli oyunlarda çok net bir görüntü elde edilmesine olanak sağlıyorken, çözünürlüğün bilgisayar performansını etkilemeyecek düzeyde olması da ürünün albenisini artırıyor. 1080p’de 60 fps çalışan oyunlar, bu monitördeki çözünürlükle yaklaşık 50 fps hızında çalışıyor. Aynı oyunu 4K’da oynamaya kalktığımızda ise 20 fps gibi saçma sapan bir değerde takılıp kalabiliyoruz. Dolayısıyla bu monitörü, ekran kartınızı değiştirmeden oyun amaçlı da rahatlıkla kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : 1038
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN