Ürün Test 20 ARALIK 2015 / 16:30

32 inçte yüksek çözünürlük

“Nasıl olsa işyeri” düşüncesiyle işyerlerindeki bilgisayar ekipmanları giriş seviyesi modellerin üzerine pek de çıkmaz. Fakat giriş seviyesi fareler çalışanın bileğine zamanla zarar verebileceği gibi, düşük kalitedeki bir klavye de yazı yazma hızını etkileyerek verimliliği düşürebilir. Diğer taraftan kaliteli bir monitör kullanılmaması, ihtiyaç olan boyutun altında bir boyuta sahip olan modeller de göz sağlığını etkileyebilir. Philips’in BDM3270QP model monitörü, büyük ekranda yüksek çözünürlük sağlayarak kullanıcının görüntüyü çok daha az efor sarf ederek görebilmesini sağlıyor.

Tam 32 inç!
Klasik Philips üst segment monitör tasarım izlerini taşıyan BDM3270QP, yine üst segment modellerde kullanılan çok yönlü ayağa sahip. Bu ayak sayesinde monitörümüzü istediğimiz şekilde konumlandırabiliyoruz. Geriye, ileriye yatabilen monitör, kendi çevresinde de döndürülebiliyor.
Ürünün 32 inçlik paneli AMVA LCD teknolojisiyle üretilmiş. AMVA paneller IPS panellere yakın bir görüntü ve renk kalitesi sağlarken, gecikme sürelerinin biraz daha yüksek olmaları; bununla beraber maliyet avantajı getiriyor olmalarıyla ünlüler. Ürünün 12 milisaniye bir gecikme süresi var. SmartResponse ile 4 milisaniyelik bir süreye düşüyor. Günümüzün ideal bilgisayar monitörü çözünürlüğü olan 2560 x 1440’ı kullanan cihaz, 60 Hz’lik bir tazeleme oranı sunuyor.

Oyun oynamaya pek uygun değil
Genel olarak baktığımızda 12 milisaniyenin iş amaçlı kullanıldığında fark edilmesi zor bir gecikme süresi olduğunu söyleyebiliriz. Açıkçası masaüstünde, internet tarayıcıda ve kullandığım yazılımlarda en ufak bir rahatsızlık duymadım. Fakat iş oyun tarafına gelince elbette ki 12 milisaniyenin farkı hissedilmeye başlıyor. Bu monitörün oyun oynamak için uygun olmadığını belirtelim.
Arka paneline baktığımızda VGA, DVI, DisplayPort ve HDMI bağlantılarının bulunduğunu görüyoruz. Bağlanabilirlik konusunda herhangi bir eksiği bulunmayan ürün, aynı zamanda 2 x 3 watt stereo hoparlörlere de sahip. Ürün 2.250 TL seviyesinde bir fiyat etiketine sahip.
ETİKETLER : 1051
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN