Ürün Test 04 EKİM 2015 / 22:21

5.1 mm kalınlığında akıllı telefon

Orta seviye akıllı telefonların yükselişi devam ediyor. Bu seneki Samsung haricindeki markaların üst seviye akıllı telefonlarında aradığımızı tam olarak bulabilmiş değiliz fakat orta seviyeden çok başarılı telefonlar çıkıyor. Özellikle akıllı telefonlarda oyun oynamayanlara hitap eden bu sınıfa Casper’ın getirdiği Via V10 ise inceliğiyle şaşırtıyor.

Kağıt gibi akıllı telefon

Casper Via V10, 4,8 inç ekranlı bir akıllı telefon. Cihazın genel büyüklüğünde ilgi çekici bir durum olmasa da incelik konusunda Casper ciddi anlamda iyi bir iş çıkararak tüm bileşenleri 5,1 mm’lik kasaya sığdırmayı başarmış. V10 bu kadar ince olmasına rağmen herhangi bir şekilde “kırılacak” hissine de sebep olmuyor. Gayet sağlam göründüğünü söyleyebilirim. Yan tarafları alüminyum, ön ve arka tarafı Gorilla Glass 3 kaplı olan telefonun karizmasının iPhone 6’dan veya Galaxy S6’dan aşağı kalır yanı yok. Arkasında Casper yazmasa teknolojiye çok yakın olmayanlara “iPhone 7” diye yutturabilirsiniz bile.

Bu incecik kasa içerisinde Snapdragon 410 çipseti ve 2 GB RAM bulunuyor. Dahili hafızası 16 GB olan ürüne maalesef mikro SD kart takılamıyor. 1280 x 720 piksel IPS ekranı, yeterince net bir görüntü sağlayabiliyor.

Arka tarafında 8, ön tarafında 5 megapiksel kamera yer alan Via V10, düşük ışıkta çok becerikli olmasa da düzgün ışık ortamında yeterli fotoğraf kalitesine ulaşabiliyor. Videolardaki çözünürlüğü ise 1080p.

Akıcı arayüz

Android 5.0 işletim sistemini kullanan ürünün arayüzünde, Huawei telefonlarda olduğu gibi “ana menü” tuşu bulunmuyor. Tüm uygulamalar masaüstünde sergileniyor. Arayüz performansı gayet akıcı olan ürün, 3D oyunlarda süper başarılı değil ama biraz yavaş da olsa oynatabiliyor.

İçerisinde, nasıl sığdırılabildiğini kestiremediğimiz 2000 mAh’lik bir batarya yer alıyor. 1 buçuk günlük kullanım süresi vadeden V10’da NFC desteği yer almıyor.
ETİKETLER : 1040
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN