Ürün Test 07 OCAK 2013 / 08:00

Akıllı televizyonda Ambilight farkı

Geçtiğimiz sene TP Vision bünyesine katılan Philips’in televizyon bölümü bu hareketle birlikte daha başarılı ürünlere imza atmaya hazırlanıyor.

Genellikle akıllı televizyonlar kendi aralarında ekran kalitesi, internet erişim hızı ve sistemlerinde barındırdıkları içeriklere göre fark yaratıyor. Test merkezimizi ziyaret eden 55 inçlik Philips 8000 ise tüm bunlara ek olarak sahip olduğu Ambilight özelliğiyle bir adım öne çıkıyor.
Ambilight özelliği kısaca; televizyonların ekranındaki görüntünün televizyonun etrafında yaratılan dış ışıklarla daha etkileyici hale gelmesini sağlayan teknoloji olarak tanımlanıyor. Burada, görüntünün anlık renk ve ışık yoğunluğu ön plana çıkartılarak daha iyi bir algılama sağlanıyor. Değişen görüntülere uygunluk sağlayan dış ışıkların görüntüye göre ortam ışığı yaratması, izleme keyfini artırdığı gibi ekran boyutlarının da daha büyük olarak algılanmasını sağlıyor. Dış renklerin iç renklere uyum sağlaması ile algılanan detaylar çoğalırken kontrastın ve rengin güçlenmesine imkân veriliyor. Bu özellik yarattığı seyir ortamı ile bir nevi görüntüleri o an için özel hale getirerek rahat ve konsantre bir seyir ortamı yaratıyor. Ambilight ile yapılan işlem, görüntünün çerçevelenmesi yoluyla, izleyen kişinin görüntünün içine çekilmesi oluyor.
Cihazın en öne çıkan özelliği ise bizce uzaktan kumandası. Akıllı televizyonlarda en zor işlem sosyal ağlara bağlanma sırasında yaşanıyor. Philips 8000’in uzaktan kumandasının arka yüzüne saklanmış Q klavye ise ergonomik bir kullanım olanağı sağlıyor ve sosyal ağ-akıllı televizyon ilişkisini başarılı bir çizgiye taşıyor.
Ambilight sürümü olarak 3 taraflı, Ambilight Spectra XL kullanılan Philips 8000, Full HD, 3D Max Clarity 700, LED ekrana sahip. 1920x1080p ekran çözünürlüğüne sahip televizyon, 500.000:1 dinamik ekran kontrastı da sunuyor. Çift çekirdekli işlemciye sahip olan cihazdaki bazı akıllı televizyon uygulamaları ise şunlar: Net TV: Catch-up TV, çevrimiçi video mağazaları, açık internet tarayıcı, çevrimiçi uygulamalar.

Philips 8000 ile gelen aksesuvarlar:

Birlikte verilen aksesuvarlar: Güç kablosu, uzaktan kumanda, 2 adet aktif 3D gözlük, dönebilen masaüstü standı, hızlı başlangıç kılavuzu, Skype kamera PTA317.
İsteğe bağlı aksesuvarlar: 3D gözlük PTA517, 3D gözlük PTA516, 3D gözlük PTA507.
Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı: 7.599 TL.
ETİKETLER : Sayı:903