Ürün Test 03 OCAK 2016 / 13:52

AOC görüntü kalitesiyle dikkat çekiyor

AOC'nin son dönemde piyasaya sürdüğü monitörlerindeki kalite değişiminden bundan önceki incelemelerimizde bahsetmiştik. 2560 x 1440 çözünürlüğün hızlı bir şekilde masaüstü bilgisayarlarda yaygınlaştığı bu dönemde AOC, birbirini ardına yüksek çözünürlüklü monitörlerini sunmaya devam ediyor. Q2577PWQ da geniş ekran ve yüksek çözünürlük arayan kullanıcıların ilgisini çekecek, başarılı bir model.

Şık ve ergonomik
AOC Q2577PWQ, gri ağırlıklı kasasıyla şık bir monitör. Şıklığının yanında bu ürün, her yöne hareket edebilen ve döndürülebilen bir ayağa sahip. Öne - arkaya yatan, sağa - sola dönen, yükselip alçalabilen, hatta tamamen 90 derece açıyla dik durabilen bir monitörden bahsediyoruz. Bu kadar esnek bir yapıda olması, ürünün profesyonel amaçlarla kullanımının önünü açıyor.

2560 x 1440 piksel çözünürlük
Üründe IPS panel ekran bulunuyor ve mat bir malzemeyle kaplanmış. Böylece arkadan gelen ışık, ekrandan yansıyarak gözü rahatsız etmiyor. IPS panel sayesinde ürün son derece geniş açılardan renk kaybı olmaksızın görüntülenebiliyor.
QHD (2560 x 1440) çözünürlük, 25 inçlik bir panelde piksellerin sık görünmesini ve görüntünün daha net oluşmasını sağlıyor. Bu, aynı zamanda daha geniş bir masaüstü ve çalışma alanı anlamına da geliyor. Ekrana yerleştireceğiniz 4 ayrı pencerede, Full HD monitörde göreceğinizden çok daha fazlasını görebilirsiniz.
Q2577PWQ'nin arka tarafında DVI, VGA, HDMI ve DisplayPort bağlantıları bulunuyor. Ayrıca HDMI üzerinden gelen sesin alınabilmesi için 3.5 mm çıkışına da yer verilmiş. Ürünün bağlanabilirlik konusunda herhangi bir eksiği bulunmuyor; tüm güncel bağlantıları üzerinde barındırıyor.
Çoklu pencerede çalışanlar ve görsel tasarım işleriyle uğraşanlar için oldukça başarılı bir monitör olan Q2577PWQ, 469 dolar + KDV gibi bir fiyat etiketine sahip. Açıkçası 1440p monitörlerin biraz daha ucuzlamasının gerektiğine inanıyorum.
ETİKETLER : 1053 AOC
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN