Ürün Test 08 EKİM 2015 / 16:31

Asus’tan selfie özel akıllı telefon

Akıllı telefonların ön kameraları, uzun yıllardır hep arka plandaydı. Kullanıcıların selfie’yi icat etmesiyle beraber bir anda “adam edilen” ön kameralara kimi markalar özel telefonlar çıkarıyorlar. Ekstra yetenekli ön kameralar, sık sık selfie çekilmeyi seven kullanıcıların ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Asus Zenfone Selfie de bu modellerden biri.

ZenFone 2 tasarımı

Asus’un beğenilen ZenFone 2 tasarımı, büyük oranda Selfie’de de kullanılmış. Şık bir görünüme sahip olan ZenFone Selfie, üst kısmındaki iri kamerayla dikkat çekiyor. Dokunmatik tuşlar ekranın hemen altına, ekranın dışına yerleştirilmiş. Ses açma – kısma tuşları arka tarafta yer alırken, kilit tuşu ulaşılması bir hayli zor bir noktaya; üst kısmın ortasına yerleştirilmiş. 170 gram ağırlığındaki telefon, sağlam olduğunu hissettiriyor.

Güçlü donanım, çift sim kart

Asus ZenFone Selfie, 5.5 inç ekranında 1080p çözünürlük sergiliyor. Gücünü Snapdragon 615’ten alan ürün, 3 GB RAM ile geliyor. 32 GB depolama alanına sahip olan cihazın hafızası microSD kart yuvası sayesinde daha da artırılabiliyor. Ürün aynı zamanda çift sim kart girişine sahip. Böylece hem iş hem de kişisel hattımızı bu telefona takıp kullanabiliyoruz.

Android 5.0 işletim sistemini kullanan ZenFone Selfie, uygulamaları gayet hızlı çalıştırabiliyor olsa da arayüz hızı konusunda ufak çaplı sıkıntılar yaşamıyor değil. Genel olarak akıcı çalışıyor olsa da ara ara yavaşlamalar gözlenebiliyor.

Gelelim kameralara…

ZenFone Selfie’nin arka tarafında 13 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Bu kamera 1080p video kaydı alabiliyor. İçerisinde çok sayıda çekim modu kurulu olarak gelen ZenFone Selfie, çift tonlu flaşa ve lazer odaklama özelliğine sahip.

ZenFone Selfie’nin ön kamerası da arkasındaki kamera gibi 13 megapiksel. Arka kamera ile benzer yeteneklere sahip olan ön kamera, çift tonlu flaşıyla karanlıkta çekilen selfie’lerin biraz daha iyi görünmesini sağlıyor.

Her iki kameranın da fotoğraf ve video kalitesinin ortalama olduğunu söyleyebiliriz. “Selfie” isimli bir telefondan daha fazlasını beklerdim doğrusu.
ETİKETLER : 1041