Ürün Test 08 NİSAN 2013 / 08:18

BlackBerry taşları yerinden oynattı

BlackBerry Z10 ile küllerinden doğmaya hazırlanan BlackBerry, RIM olan adını da değiştirerek yeni günlere merhaba dedi.

Bu test yazısı klasik yazılarımızdan aksine ürünü bir aydan uzun bir süre kullanılarak yazıldı. Gücünü BlackBerry 10 platformundan alan ve şimdiye kadarki en hızlı, en akıllı ve en keyifli BlackBerry deneyimini sunan tam dokunmatik BlackBerry Z10 akıllı telefon modeli  Avea, Turkcell, Vodafone ve Teknosa aracılığı ile Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunuldu.
Cihazın bir aylık kullanımında sonra ilk büyük artısını pil ömrüne verdik. Daha önce hem test ettiğimiz hem de özel hayatımızda kullandığımız akıllı cihazlar ilk günün sonunda pes ederken Z10, ikinci günün ortalarına doğru size göz kırpmaya başlıyor. Z10 ayrıca stabil bir sisteme sahip olduğu için diğer akıllı telefonlarda olduğu yüzde 20’lik batarya bir andan bittim ben diye çığlık atmıyor.
Kullanım, arayüz gibi konularda cihaz en üstün başarıyı sunuyor. Zira üreticinin de belirttiği üzere cihaz piyasadaki tüm akıllı telefonların en iyi yönlerini bünyesinde barındıran melez bir yapı. Yani sıkı IOS ya da sıkı Android kullanıcısıyım diyenler iddialı olmasın ve ürünü bir denesin deriz. Ayrıca ekran boyutları ve köşelere kolay erişim ile klavyedeki akıllı yazma seçeneği cihazı bir adım daha öne taşıyor.
Z10 ekranı ya da ön yüzünde herhangi tuşu olmayan bir cihaz. Bu da rakiplerinden ayrılmasını sağlasa da diğer cihazlardan geçiş yapan kullanıcılarda, geri ya da ana menü tuşlarının aranması gibi sonuçlara neden olabiliyor. Ancak ekran üzerinden tüm geçişleri sağlayabilmek hem ürünün donanım olarak daha uzun kullanılmasını sağlıyor hem de kullanıcıya değişik bir tecrübe yaşatarak farklılaşıyor.

Uygulama çözümü
Z10’un belki de en büyük artısı minik bir müdahale ile Android uygulamalarını çalıştırabilmeniz. Bunun için cihazın ayarlar menüsünden geliştirici modunu aktif etmeniz gerekiyor. Sonrasında yapmanız gereken işlemler için internet üzerinden kısa aramalar size yardımcı olacaktır.

BlackBerry Z10

Nedir: Yeni nesil akıllı telefon
Artıları: Piyasadaki tüm akıllı cihazların en iyi yönlerini almış melez bir sistem.
Eksileri: Özellikle kurumsal tarafta düşen kullanım oranı tercih nedenini etkileyebilir.
Fiyatı: Operatörlere göre farklılık gösterse de 1.900 TL civarında.
ETİKETLER : Sayı:916
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN