Ürün Test 14 TEMMUZ 2015 / 06:12

Bu sefer kasa yok dert yok…

Asus ET2702IGTH hepsi bir arada bilgisayar ile kasa derdi ortadan kalkıyor, masanızda yer açılıyor.

Her ne kadar ofislerde çalışanların ekipmanlarının daha rahat sığması için yoğun olarak dizüstü bilgisayar kullanımına geçilmiş olsa da gerek bağlanabilirlik yetersizlikleri gerekse ergonomi eksiklikleri sebebiyle çalışanları memnun edemeyebiliyor. Yerin önemli olduğu durumlardaki en iyi çözüm ise hepsi bir arada (All-in-One) bilgisayarlar. Asus’un ET2702IGTH modeli de üst seviye bir all-in-one bilgisayar.

27 inç ekranda yüksek çözünürlük

Biraz irice bir yapıda olan Asus ET2702, 27 inç boyutundaki ekranında o boyut için gayet ideal bir çözünürlük olan 2560 x 1440 pikseli kullanıyor. Böylece ne 4K çözünürlük kadar performans kaybı yaşatıyor ne de 1080p kadar kötü gözüküyor. IPS panel olan bu ekranın dokunmatik desteği mevcut.

Cihazın sağ tarafında bir Blu-Ray yazıcı yer alırken sol tarafında bir kapağın altına bol miktarda USB 3.0 bağlantı noktası yerleştirilmiş. Harici hoparlörler için ses çıkışları, mikrofon girişi ve kart okuyucu da bu kapağın altında yer alıyor.

Arka panelinde ise cihazı monitör olarak kullanmamız için bir HDMI girişi, kasa olarak kullanmamız içinse bir HDMI çıkışı bulunuyor. Beraberinde Asus marka şık bir klavye – fare setiyle gelen ürün, şıklığıyla göz dolduruyor.

Peki ya donanım?

Asus ET2702’nin bize gelen modelinde Intel Core i7 4770S işlemci yer alıyor. 8 GB RAM ile desteklenen donanıma AMD’nin HD8890A grafik çipi eşlik ediyor. 2 TB HDD depolama birimi bulunan ET2702’de maalesef SSD yer almıyor. Cihaz, üzerinde Windows 8.1 işletim sistemi kurulu olarak geliyor.

Ürün bu donanımla masaüstünde, internette ve ortalama programlarda yüksek performans sergilerken aynı zamanda Radeon ekran kartı sayesinde oyun da oynatabiliyor. Fakat böyle bir cihazda SSD büyük bir eksik. Eğer bu cihazı almayı düşünüyorsanız SSD takviyesinin de gerekebileceğini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.
ETİKETLER : 1030
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN