Ürün Test 03 NİSAN 2016 / 15:27

Cepte taşınabilir şarj cihazı

Akıllı telefonların şarj problemleri devam ederken batarya üreticileri, acil durumlarda veya uzun süre dışarıda bulunacağımız pozisyonlarda telefonumuzu şarj edebilmemiz için taşınabilir bataryalar hazırlıyorlar. Bu ürün tipinden çeşitli markaların modellerini daha önce de test merkezimizde ağırlamıştık. Bu haftaki konuğumuz ise Tunçmatik’in Mini Charge 5000 isimli modeli.

Cebe sığacak boyutlarda
Tunçmatik Mini Charge 5000, 74 x 52 x 24 mm boyutlarında son derece küçük bir ürün. Ürünün bu boyutlarıyla cepte bile taşınabileceğini söylemek mümkün. Elbette ki çantada taşımak için de uygun bir ürün. 129 gram ağırlığında olan şarj cihazının üst kısmında 4 tane LED aydınlatma bulunuyor. Arka tarafında yer alan minik tuşa bastığımızda bu LED’ler bize cihazın şarjının ne durumda olduğunu gösteriyor.
Cihaz, içerisinde 5000 mAh’lik bir batarya bulunduruyor. Lityum iyon tipindeki bu bataryanın pil şarj döngüsü 300. 5000 mAh batarya, herhangi bir akıllı telefonu 1 buçuk – 2 defa şarj edebilecek bir kapasite anlamına geliyor. Eğer iPhone kullanıcısıysanız Mini Charge 5000’in tek şarjıyla telefonunuzu 2 – 3 kere doldurmanız mümkün.
Ürünün beraberinde minik bir şarj kablosu geliyor. Bu kabloyu hem ürünü şarj ederken, hem de ürün üzerinden akıllı telefonumuzu şarj ederken kullanabiliyoruz. Ürününü paketinden micro USB – Lightning dönüştürücüsü de çıkıyor. Böylece hali hazırda bozulma ihtimali bir hayli yüksek Lightning şarj kablomuzu evimizden çıkarmamıza gerek kalmıyor.
Tunçmatik Mini Charge 5000, voltaj ve akım korumalarının yanı sıra ısınması halinde gerekli önlemleri de alabiliyor. Ürünün en dikkat çekici yanı ise fiyatı. Ürün yaklaşık 45 TL fiyat etiketiyle satın alınabilir durumda. 5000 mAh gücündeki bir bataryanın bu kadar uygun fiyata satılıyor olması, her an lazım olabilecek bu tip bir ürüne sahip olmamak için ortada hiçbir sebep kalmamasına sebep oluyor. Akıllı telefon kullanıyorsanız ve şarj problemi çekiyorsanız Tunçmatik Mini Charge 5000’i kaçırmamanızı tavsiye ederiz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN