Ürün Test 22 OCAK 2016 / 17:27

Cooler Master gözlemlenebilir güç kaynağı üzerine çalışıyor

Masaüstü bilgisayarlar için güç, soğutma sistemlerinin yanı sıra kasa üretimi de yapan Cooler Master, yeni ürünlerle karşımıza çıkıyor. En son Cosmos II kasasıyla dikkat çeken Cooler Master, şimdi işin daha teknik tarafıyla ilgilenenler için ekstra özelliklere sahip güç kaynağını hazırlıyor.
Şirketin Masterwatt adını verdiği güç kaynağı serisi, içerisinde barındırdığı ARM tabanlı mikro kontrolcü ile güç kaynağının her bir çıkışında volt, watt ve ne kadar amper çekildiği ile ilgili bilgi veriyor. İçerisinde Bluetooth bağlantı modülü bulunan güç kaynağı, USB'ye takılan özel Bluetooth alıcısıyla beraber çalışan bir yazılımla beraber kullanılıyor. Ayrıca ürünün %94 gibi bir verimliliğe de sahip olduğu belirtiliyor.
Masterwatt'ın standart PC kasası için kullanılabileceği gibi farklı alanlarda da kendine yer bulabileceği belirtiliyor. Tabii bu alanların neler olacağını bekleyip göreceğiz.
Ürünün prototipini bu sene CES'te sergileyen Cooler Master, Masterwatt'ın yüzde 90 oranda hazır olduğunu belirtiyor. İşin donanım kısmını tamamlayan şirket, yazılım tarafındaki düzenlemelerini sürdürüyor. Yazılım tarafında günlük, haftalık ve aylık grafikler tutacak olan Masterwatt'ın 1200 ve 1500 watt'lık modellerinin piyasaya sürüleceği belirtiliyor. 500 dolardan başlayan fiyat etiketine sahip olacak olan güç kaynağının üst uç seviyeye hitap ettiğini söylememiz mümkün. 
ETİKETLER : 1056 Cooler Master
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN