Ürün Test 25 ARALIK 2011 / 15:34

Dell Lattitude E6320

Lattitude, Dell’in iş dünyasına yönelik çözümlerini barındıran ailesi. Bu ailenin yeni üyelerinden. Pil ile çalışma süresinin uzunluğu, farklı çalışma ortamlarında veri güvenliğini ön plana alan özellikler ve sağlam kasa yapısının dikkat çektiği Lattitude E6320, Intel’in Core serisindeki en yeni işlemcileri kullanıyor ve performans ihtiyacını en uygun şekilde vermeye odaklanıyor. Teste gelen model Core i5 2520M adlı 2,5 GHz’lik işlemciye sahip.
LED aydınlatma teknolojisiyle enerji tasarrufu sağlayan cihazda bulunan 13,3 inçlik ekran, yansıma önleyici yapısıyla özellikle dış mekânlarda çalışanlar için büyük kolaylık sağlıyor. Depolama seçeneklerinde müşteriye SSD (Solid State Drive) ve HDD (Sabit Disk Sürücü) arasında seçim şansı veren Dell, Lattitude E6320 modelinde 7.200 RPM dönüş hızına sahip diskleri tercih ederek yüksek performans vaat ediyor ve SSD tarafında 256 GB’a kadar depolama kapasitesi sunuyor.

Veri güvenliği üst seviyede
Anakart üzerinde standart olarak gelen ‘serbest düşüş algılayıcısı’, bilgisayarın yere düşmesinden önce sabit disklerin kafalarını park edebiliyor ve böylece veri kaybı riskini en aza indiriyor. Ayrıca bu depolama seçenekleri şifreleme özellikleri de sunuyor ve yetkisiz kişilerin veriye erişimi daha da zorlaşıyor. Ek olarak parmak izi okuyucu da tabii ki mevcut.
Ürün farklı çalışma ortamları düşünülerek tasarlanmış ve sağlam duran gövdesinin ‘ince olmak’ gibi bir derdi yok. Buna karşın ergonomik anlamda oldukça başarılı bir model.
Klavye yapısı birçok kişi tarafından kolayca kullanılabilecek bir şekilde tabana yayılmış ve trackpad ile beraber zemini çok iyi kullanmış. Tercih edilen malzeme de kullanım sırasında konforu artırır nitelikte.
1,65 kg. ağırlığındaki üründe kablosuz teknolojiler eksiksiz biçimde yer alıyor. Ayrıca VGA çıkışının yanı sıra yüksek çözünürlüklü video çıkış portu olarak HDMI portu bulunan bilgisayarda 2 adet USB bağlantısının yanı sıra USB olarak da kullanılabilen eSATA bağlantısı yer alıyor. 6 hücreli piller ile satışa sunulan üründe bulunan ExpressCharge özelliği sayesinde bilgisayarı bir saatte yüzde 80 oranında şarj edebilmek mümkün oluyor.

Bir bakışta E6320

Ekran:
13,3 inç (1366 x 768 piksel)
İşlemci:
Intel Core i5 2520M
Bellek:
2 GB
Depolama:
320 GB HDD (7.200 RPM)
Kablosuz 802.11b/g/n
ETİKETLER : Sayı:851
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN