Ürün Test 06 TEMMUZ 2015 / 06:13

Deniz kenarında müzik keyfi

Yaz geldi, insanlar dışarıda daha çok vakit geçirmeye başladı. Teknoloji hayatımızın içerisine o kadar işlenmiş ki en “kafa dinleme” anlarımızda bile güncel teknolojilerden vazgeçemiyoruz. Fotoğraflarımızı akıllı telefonlarımızla çekip, maillerimizi kontrol ediyoruz. Kulaklığımızı takıp müziğimizi dinliyoruz. İşin müzik tarafına baktığımızda, akıllı telefonların o küçücük hoparlörleriyle tatmin edici miktarda ses sağlayamadıkları için arkadaşlarımızla dinlemek istediğimizde sıkıntı çektiğimizi görüyoruz. Philips BT50 ise bu minik soruna minik bir hoparlör ile çözüm sağlıyor: BT50.

Çok hafif, çok taşınabilir

İrice bir yumurtadan biraz daha büyük olan Philips BT50, hafifliğiyle dikkat çekiyor. Silindir biçimindeki ürün, dik durması için tasarlanmış. Sesi, üst kısmındaki plastik ızgaranın arkasında kalan sürücüsünden veriyor.

Philips BT50, akıllı telefonlarımızla ve tabletlerimizle bağlanmak için ister Bluetooth, ister 3.5 mm kablo bağlantısını kullanabiliyor. Yen tarafında yer alan anahtar sayesinde bağlantı seçeneğini ayarlayabiliyoruz. Bluetooth bağlantısı için ekstra uygulamaya ihtiyaç duyulmuyor. Bluetooth “pairing” tuşuna bastıktan sonra akıllı cihazımız üzerinden Philips BT50’yi seçtiğimiz anda cihaz hazır hale geliyor.

Marifeti boyundan büyük

Philips BT50, küçük olmasına rağmen 2 watt’lık hoparlöründen gayet başarılı ses verebiliyor. Frekans aralığı beklediğimden yüksek olan BT50, az da olsa bas seslere bile yer verebiliyor. Alt tarafında yer alan kauçuk malzeme, müziğin çalınma esnasında hoparlörün hareket etmezsini engelliyor. Bazı bluetooth hoparlörlerin her bas vurduğunda hareket ettiğini gördüğüm için bu özelliğin de önemli olduğunu düşünüyorum.

İçerisindeki batarya, hoparlör üzerinde kesintisiz 6 saat müzik çalınmasına imkan sağlıyor. Sahilde, piknikte, bahçede, balkonda, hatta bisiklette bile kullanılabilecek olan BT50’yi yaza bir bluetooth hoparlör ile girmek isteyen herkese rahatlıkla önerebiliriz. Fiyatı ise 89 TL.
ETİKETLER : 1029
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN