Ürün Test 07 ŞUBAT 2016 / 06:38

Dizüstü bilgisayarlar için USB monitör

Dizüstü bilgisayarlarını sürekli olarak işyerine ve evine taşıyan kişiler, işyerine gelince tekrardan fareyi, etherneti, varsa monitörü ve şarj cihazını bağlama konusunda sıkıntı çekiyor olabilirler. Philips, bu tip kullanıcıları düşünerek son derece basit yapıdaki ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarını hedef alan özel bir monitör hazırladı: 221S6.

Ergonomik ama tuş yok!

Ürün, ofis kullanımını hedeflediği için tasarımı olabildiğince sade tutulmuş. Ön alt tarafında 2 minik hoparlör, gerektiğinde kullanılması için yerini almış. Ürünün hiçbir yerinde tuş bulunmuyor. Gerekli ayarlamaları ekran kartımızın görüntü ayarlarından gerçekleştirebiliyoruz.
Philips 221S6, son derece ergonomik ayağı sayesinde öne arkaya yatabiliyor, sağa sola dönebiliyor ve kendi çevresinde de dönerek dik konuma getirilebiliyor. Üstelik yükseklik ayarı da yapmak mümkün. Ürünün ergonomi konusunda tam not aldığını söyleyebiliriz.

Full HD çözünürlük

Ürün, 21.5 inçlik bir panele sahip. Bu panelde IPS teknolojisi kullanıyor. Böylece son derece yüksek renk doğruluğunun yanı sıra çok geniş bir açıdan görüntülenebilmesi mümkün oluyor. 1920 x 1080 piksel çözünürlük desteği bulunuyor. 14 ms gecikme süresi bulunan monitörün görüntü kalitesini gayet başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz. Elbette ki bu yüksek gecikme süresi oyunlarda handikap yaratıyor fakat ürün zaten dizüstü bilgisayarları hedefliyor; dizüstü bilgisayarların oyun oynamak için uygun cihazlar olduklarını söylemek pek de mümkün değil tabii.

Tek USB ile her şeyi bağlayın

Cihazın arka tarafında ne DVI, ne VGA, ne de HDMI portu bulunuyor. Sadece bir tane USB bağlantı noktası yer alıyor. Bu USB bağlantı noktası aracılığıyla bilgisayardan görüntü alabiliyoruz. Bu portun Full HD görüntüyü 60 Hz hızında iletebiliyor olması tabii ki biraz şaşırtıcı. Üstelik aynı zamanda arka panelinde yer alan 2 USB portunu da besliyor. Bu portlara klavye faremizi her daim takılı bırakabiliyoruz. Arka paneldeki son sürpriz ise ethernet portu. Cihaz, aynı zamanda ethernet kablosuyla gelen sinyali USB'den, bağlı olduğu bilgisayara iletebiliyor.

Şimdi olayı bir toparlayalım: Klavye ve fare için birer USB portu, ethernet bağlantısı, ses çıkışı (hem hoparlörden, hem 3.5 mm portundan) ve mikrofon girişi. Tüm bu bağlantıları monitör üzerinde sürekli olarak bağlı tutabiliyoruz. Dizüstü bilgisayarımızı getirdiğimizde ise sadece bir USB kablosu aracılığıyla tüm bu bağlantıları anında kurmuş oluyoruz ve kullanıma hazır hale geliyor. Üstelik pek çok Ultrabook'ta bulunmayan ethernet bağlantısı, bu monitör aracılığıyla kurulabiliyor.
Dizüstü bilgisayarını her getirip götürdüğünde onlarca kablo takıp çıkartmaktan dert yanan kullanıcılar için harika bir çözüm olan Philips 221S6'yı dizüstü bilgisayarından daha fazla verim almak isteyen ve sürekli söküp takmak durumunda kalan kullanıcılara rahatlıkla önerebiliriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN