Ürün Test 03 NİSAN 2016 / 15:31

Dünyanın diğer ucuyla kolayca telekonferans gerçekleştirin

Tüm dünyada gerçekleşen dijital dönüşümler, elbette ki kurumlara da çeşitli avantajlar sağlıyor. Kurumların pek çok noktasında yaşanan teknolojik gelişimler işleyişi hızlandırıyor. Bu teknolojik gelişimlerin şirketler arasında trend haline gelmesi ise bazı durumlarda büyük kolaylıklar sağlıyor. Son dönemlerde trend haline gelen teknolojiler arasında “telekonferans” bulunuyor. Kişinin veya ekibin, dünyanın diğer ucundaki bir ekiple, masraf ve vakit harcamaksızın toplantı yapmasına olanak sağlayan bu teknoloji için piyasaya sürülen çeşitli markaların ürünleri mevcut. Aver VC520 de telekonferansı hedefleyen bir kamera seti.
Aver VC520, üç parçadan ve bir hayli uzun kablolardan oluşuyor. Kamera, hoparlör ve dağıtıcı olarak bu parçalardan bahsedelim.
Ürünün kamera parçası, yukarı - aşağı hareket edebilirken sağa ve sola da dönebilen bir yapıda. Çalıştığını gösteren bir LED aydınlatmasının dışında herhangi bir buton veya bilgilendirici bulunmayan kamera, 1080p video kaydı alabiliyor ve video akışı sağlayabiliyor. 12X optik yakınlaştırma özelliği bulunan ürün, istendiği takdirde standart kamera tripodu üzerinde de kullanılabiliyor. Kameranın görüntü kalitesi bir hayli başarılı.
Hoparlör parçası ise konuşmacıların yakınında bulunarak ses alıcısı ve ses vericisi işlevi görüyor. Üst tarafa doğru bakan 10 Watt’lık hoparlörün çevresinde 3 tane de mikrofon yer alıyor. Bu mikrofonlar, masanın her yanındaki kişilerin konuşmalarını almayı amaçlıyor. Hoparlör parçasından bir tane daha alınarak geniş masalarda 2 tane kullanılması sağlanabiliyor. Böylece masa üzerindeki her noktada iki yönlü ses iletimi mümkün hale geliyor. Hoparlör kısmı, aynı zamanda basit kontrollerin de yapılmasını sağlıyor. Üst tarafında yer alan dokunmatik tuşlar, mikrofonu açıp kapatma, telefon bağlantısını aktifleştirme ve ses açma – kısma işlevleri görüyor. Hoparlörün arka tarafında, cep telefonuyla da kullanılabilmesi için mikrofon bağlantısını da destekleyen bir 3.5 mm portu yerleştirilmiş.
Son parça ise dağıtıcı parçası. Bir hayli küçük boyutlarda olan bu parça, ürünün elektrik girişini, USB çıkışını, kamera parçasıyla bağlantıyı ve hoparlör parçasıyla bağlantıyı sağlıyor. Bu kutunun ekstra bir işlevi bulunmuyor.
Beraberinde uzaktan kumandayla gelen Aver VC520, kamera kontrollerini uzaktan kumanda üzerinden kolayca yapılmasına olanak sağlıyor. Ürünün en can alıcı noktası ise kamerasındaki pozisyon hafızası. Kameraya 10 farklı pozisyon ve zum ayarı tanımlayarak kolayca farklı “sahneler” arasında geçiş yapabiliyoruz.
Bilgisayara USB üzerinden bağlanan Aver VC520, kolay bir şekilde kurulabiliyor. Ürünün kendi yazılımı üzerinden görüntü ayarlamalarını detaylı bir şekilde yapabildiğimiz kamera seti bilgisayarda standart bir web kamerası olarak tanımlandığından dolayı neredeyse tüm görüntülü görüşme yazılımları tarafından destekleniyor.
ETİKETLER : 1066 Aver VC520
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN