Ürün Test 29 KASIM 2015 / 15:50

Farklı tasarımlı kablosuz yönlendirici

Akıllı cihazlarla beraber günümüzün iyiden iyiye bir parçası haline gelen kablosuz internet bağlantısını düzgün bir şekilde dağıtmak da önem taşıyor. Evin bir odasının köşesine koyduğumuz modemimiz, evin diğer odalarındaki akıllı cihazlara internet sağlayamayabilir. Edimax’in geliştirdiği BR-6288ACL model kablosuz yönlendirici, barındırdığı 5 özelliğiyle aradığınız cihaz olabilir.

Bir değişik tasarım
Edimax’in bu ürünü, dikine bir tasarıma sahip. Masaya koyduğumuz zaman anten kısmının kalın, cihazın devrelerinin, kontrollerinin ve portlarının bulunduğu kısmın da bir yönlendiriciye göre küçük olduğunu görüyoruz.
Bağlantılara ve tuşlara baktığımızda ise WPS tuşuyla karşılaşıyoruz. WPS sayesinde cihazlarımızı çok daha basit bir şekilde kablosuz ağa bağlayabiliyoruz. Kutusundan çıkan hem çoğaltıcı hem de uzatma görevi gören kablo sayesinde Ethernet bağlantı noktası sayısı ikiye çıkarılabiliyor. Mikro USB kablo ve adaptör de kutunun içerisinde bulunuyor. Son olarak güç tasarruflu ve normal WiFi gücü arasında geçiş yapmaya yarayan bir tuş bulunuyor.

5’i 1 arada
BR-6288ACL,
Klasik erişim noktası, kablosuz yönlendirici özelliklerinin yanı sıra kablosuz ağların menzilini genişletebilmesi, WiFi köprüsü ve henüz Türkiye’de bulunmasa da kablosuz internet servis sağlayıcılara bağlanabilmek gibi yeteneklere sahip. 802.11ac desteği sunan ürünün misafir kullanıcı yeteneğiyle misafirlerimizin ağımızdan izole bir şekilde internete bağlanmasını sağlayabiliyoruz.
Edimax BR-6288ACL, Türkiye’de yaklaşık 180 TL’lik fiyat etiketiyle satılıyor. Ethernet bağlantı noktası sayısı haricinde herhangi bir eksiği bulunmayan ürünü rahatça tavsiye edebiliriz. 
ETİKETLER : 1048
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN