Ürün Test 18 ŞUBAT 2013 / 08:13

Hem hesaplı hem performanslı

Uzun süredir mobil internet kullanmayan kullanıcıları hedef alan cihazlar geliştiren Vodafone, Smart Tab II ile bu amacına ulaşmayı amaçlıyor.

Öncelikle Lenovo ile birlikte geliştirilen bu tablet, Android 4.0 işletim sistemi ile çalışıyor. Pürüzlü bir dış yüzeye sahip olan cihaz, bu sayede elden kaymalara karşı önlem aldığı gibi, ele oturan ergonomik yapısıyla da rahat bir kullanım sağlıyor. İsteğe bağlı satın alınabilen klavyesiyle birlikte melez bir cihaz olan Smart Tab II, tak çıkar klavyesiyle birlikte ultrabook cihaza dönüşürken, klavye çıkarıldığında standart bir tablete dönüşüyor.
1280x800 piksel çözünürlüklü ekrana sahip cihaz, üzerinde 2 adet kameraya sahip. Önde bulunan kamera 1,3 MP, arkada bulunan kamera ise 5 MP çekim yapabiliyor. Oldukça ortalama olan kameralar, başlangıç ve orta seviye kullanıcıların ihtiyaçlarını tatmin eder nitelikte. Cihazın eksi noktasına gelecek olursak, yoğun kullanımlarda oluşan parmak izi, ekranın dokunmatik fonksiyonlarını oldukça yavaşlatıyor.
1,5 GHz’lik çift çekirdekli işlemciye ve 16 GB dahili hafızaya sahip tablet, ileri seviye oyunları çalıştırırken yavaşlasa da, çok yoğun olmayan kullanımlarda kullanıcılara çok fazla sorun çıkartacak gibi durmuyor. 10 saat pil ömrüne sahip cihaz, 580 gram ağırlığa sahip. İsteğe bağlı olarak satın alınabilen klavye, ergonomik tasarımıyla dikkat çekiyor. Klavye, kullanıcılar tabletlerini klavyeye yerleştirdiklerinde bile çirkin bir görüntü oluşturmuyor. Cihaz, tuş aralıklarının verimli yapısı sayesinde, hızlı bir şekilde yazı yazılması gerektiğinde oldukça verimli sonuçlar çıkartıyor. Başlangıç ve orta seviye kullanıcılara hitap eden ürünün fiyat-verim olarak sınıfı geçer bir performans ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Bir bakışta Vodafone, Smart Tab II

Üretici    :    Lenovo
Artıları    :    Tak-çıkar Türkçe klavye.
Eksileri    :    Batarya süresi
Fiyatı    :    Günde 1 TL’den başlayan fiyatlar, bilgi için www.vodafone.com.tr.
ETİKETLER : Sayı:909
YORUMLAR
Mehmet aydınalp 08 OCAK 2014 / 14:02 0 0
klavyeyi bulamiyorum 1yildir ariyorum
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN