Ürün Test 23 MAYIS 2016 / 11:42

Hem oynarken, hem yazarken yüksek performans

Logitech’in geçtiğimiz aylarda duyurduğu klavyesi G810 Orion Spectrum’u ağırladık.
Mekanik tuş takımına sahip bir klavye arıyorsanız Logitech’in G810 Orion Spectrum’u yakından incelemek isteyebilirsiniz. Hem oyun oynamak hem de klavyeyi gerçek amacına uygun kullanmak isteyen kullanıcılar için oldukça iyi bir seçenek.
Romer-G mekanik tuş anahtarlarının kullanıldığı G810’un tuşları biraz yüksek, bu yüzden yazmaya alışmak için bir süre geçmesi gerekiyor. Fakat yazmaya alıştıktan sonra kullanımının çok rahat olduğunu hissetmeye başlıyorsunuz. Klavyenin tepki süresi çok düşük, bu yüzden benim gibi 10 parmak yazanlar için bu çok iyi bir özellik. Logitech’e göre Romer-G mekanik tuşları diğer standart mekanik tuşlara göre daha sağlam. Bir de üzerine oyunlarda sağladığı avantaj üzerine eklendiğinde kesinlikle seçenekler arasında yer alması gerekiyor. Klavyenin üzerinde çeşitli multimedya tuşları, LED arka plan ışıklarının açılıp kapatılmasını sağlayan tuş, ses açma kapama silindiri gibi tuşlar yer alıyor. Klavyenin yazılımı kullanılarak çeşitli tuşlar örneğin Windows tuşu kilitlenebiliyor. Bu sayede oyun oynarken farklı bir tuşa basıp oyundan çıkılmasına engel olunabiliyor. Yine yazılım üzerinden klavyenin ışıklarının rengi değiştirilebiliyor. Klavyenin oyunlardaki performansı da oldukça iyi. Yazılım üzerinden neredeyse istenilen her türlü ayarı yapmak mümkün. Yaptığımız denemelerde hem oyun oynarken hem de yazarken oldukça memnun kaldık.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN