Ürün Test 17 OCAK 2016 / 08:33

Her yere sığan ince bir yazıcı

Gerek ofislerde gerek evlerde ihtiyaç duyulan yazıcıların en büyük dezavantajlarından biri, elbette ki kapladıkları yerler. Özellikle sık kullanılmayan yazıcıların az yer kaplıyor olması büyük önem taşıyor. Zira kimse az kullanılan bir ürünün fazla yer kaplamasını istemez. HP’nin Deskjet Ink Advantage serisine dahil ettiği 4535 hepsi bir arada yazıcı modeli, az yer kaplıyor olmasıyla sivrilen bir ürün.

VHS oynatıcılarından hallice

445 x 367 x 128 mm boyutlarıyla dar ama biraz yüksek bir VHS video oynatıcılarını andıran 4535, hem dar yerlere sığabiliyor, hem de göze batmıyor. Yüksekliğinin bu denli az olması, dolap gözlerine bile yerleştirilip kullanılmasına imkan sağlıyor. Bu kadar küçük yapıda olmasına rağmen cihazın çok fazla açılır – kapanır bileşenlere sahip olmaması, ürünün diğer yazıcılardan çok daha şık ve “göze batmaz” görünmesini sağlıyor.

4535’in ön yüzeyinde bir tane dokunmatik monokrom ekran bulunuyor. Bu ekran aracılığıyla cihazın tüm ayarlamalarını gerçekleştirebiliyoruz. Bu cihazla beraber belki de ilk defa monokrom – dokunmatik ekran kullandığımı da belirteyim. Menüler kullanıcı dostu ve siyah – beyaz da olsa görsellerle desteklenerek gezinmesi kolaylaştırılmış.

Mürekkep püskürtme teknolojisini kullanan 4535, ister renkli ister siyah - beyaz baskı yapabiliyor. Renli 4800 x 1200 dpi kalitesinde baskı yapabilen ürün, siyah – beyaz baskıyı ise 1200 x 1200 dpi’da yapıyor. 

Her işi yapıyor

Ürün baskı yapabilmesinin yanı sıra tarayıcı, fotokopi ve hatta faks gibi işlevlere de sahip. 4535’in üst tarafını açarak ulaşabileceğimiz tarayıcısı, 1200 dpi’a kadar tarama gerçekleştirebiliyor. Tarama hızı ise renklide dakikada 4, siyah – beyazda 8 A4 sayfası olarak belirlenmiş.

Kablosuz ağlara bağlanabilen üründe kablolu ethernet bağlantısı seçeneği bulunmuyor. Fakat yine de USB kablosu aracılığıyla direkt olarak bilgisayara da bağlanabiliyor.

Küçük yapısı dolayısıyla özellikle tercih sebebi olabilen HP DeskJet Ink Advantage hepsi bir arada yazıcı, yaklaşık 400 TL’lik fiyat etiketine sahip.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN