Ürün Test 23 TEMMUZ 2015 / 14:10

Hesaplı 5.5 inç ekranlı telefon: Vodafone Smart Ultra 6

Operatörlerin akıllı telefon savaşları devam ediyor. Avea’nın ve Turkcell’in ardından Vodafone’un telefonu Smart Ultra 6 ile karşınızdayız. Geçtiğimiz haftalarda incelemesini yaptığımız Turkcell T60 gibi Vodafone Smart Ultra 6 da ZTE tarafından üretiliyor.

iPhone 3GS çizgilerini andıran bir kasaya sahip olan Vodafone Smart Ultra 6, arka tarafında plastik malzemesini kullanıyor. Telefon “sağlam” bir his veriyor olmasına rağmen arka kapağında kullanılan malzemeyi beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Fakat ergonomik açıdan gayet başarılı. 5.5 inç ekrana sahip bir akıllı telefon olmasına rağmen elde tutuluşu rahat; baş parmak sağ tarafındaki ses ve kilit tuşlarına rahat oturuyor.

Full HD ekran

Ürünün 5.5 inçlik ekranı Full HD çözünürlük sağlıyor. IPS teknolojisini kullanan ekran, her açıdan net bir şekilde renk kaybı olmaksızın görülebiliyor. Gücünü Snapdragon 615 çipsetinden alan Vodafone Smart Ultra 6, Adreno 405 GPU’sunu kullanıyor. 2 GB RAM’i ve 16 GB hafızası bulunan Smart Ultra 6, oyunlarda çok yüksek performans sergileyemese de arayüzde ve Facebook gibi uygulamalarda akıcı bir şekilde çalışabiliyor.

Vodafone Smart Ultra 6’nın arka tarafında yer alan kamera 13 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebiliyor. Çekim kalitesi “ortalama” diyebileceğimiz bu kamera, HDR çekimi özelliğine sahip olsa da bu konuda ne yazık ki çok başarılı değil. Ön tarafında ise 5 megapiksellik bir selfie kamera yer alıyor. Her iki kamera da 1080p 30 fps video çekiyor.

Android 5.0.2 işletim sistemini kullanan Smart Ultra 6, stok Android’in üzerine ufak tefek uygulama eklentileri yaparak akıcı bir arayüz deneyimi sunuyor.

Ürünün içinde 3000 mAh batarya yer alıyor. Bu batarya ile yaklaşık 1 buçuk günlük bir kullanım süresi sağlayabilen Smart Ultra 6’nın bu alanda başarılı olduğunu söylememiz mümkün. Fiyatı ise 899 TL.
ETİKETLER : 1031
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN