Ürün Test 04 EKİM 2015 / 22:20

HTC’den tam bir genç telefonu

Her ne kadar gözler Eylül  ayında çıkan ve Ekim’de çıkacak amiral gemisi akıllı telefonlarda olsa da giriş ve orta seviye modellerde de çekişmeler devam ediyor. 1000 TL altı akıllı telefonlar hala daha pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. HTC’nin Desire 626 model akıllı telefonu da daha çok gençlere hitap eden tasarımıyla ön plana çıkıyor.

720p çözünürlüğünde ve 5 inç boyutunda bir ekrana sahip olan HTC Desire 626, kullandığı plastik – kauçuk benzeri kasasıyla beğenimizi kazanıyor. Bu kasa, ince olmasının yanı sıra kenarlarının eğimli olmasıyla da rahat bir tutuş sağlıyor. Kullanılan malzeme sebebiyle elden de kaymıyor. Kasanın az da olsa bir esnekliği bulunuyor. Bu esneklik, cihaza sağlamlık katıyor. Ürün, 144 gram ağırlığında.

Ürünün ön tarafında, üst ve alt tarafında BoomSound destekli HTC telefonlardaki gibi hoparlör çıkışı benzeri bölümler bulunuyor. Bu kısımlar sizi yanıltmasın; bu telefonda BoomSound yok.

HTC Desire 626’nın içerisinde Snapdragon 410 çipseti yer alıyor. 4 + 4 çekirdekli olan bu çipset, Adreno 306 GPU’sunu barındırıyor. Performans olarak “oyunlar harici yeterli” diyebileceğimiz bu çipsete 2 GB RAM eşlik ediyor. 3D oyunlardaki performansı çok iyi olmasa da daha az karmaşık oyunlarda sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyoruz.

Ürünün ön tarafında 5, arka tarafında 13 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Her iki kamera da vasat bir performans sergiliyor. Arka kamera, 1080p 30 FPS video kaydı alabiliyor.

Android 5.1

HTC Desire 626, üzerinde Android 5.1 işletim sistemi ve Sense 7 arayüzü yüklü olarak geliyor. Gayet akıcı çalışan bu ikili, içerdiği fazla sayıda gereksiz uygulamayı yok sayarsak en başarılı Android arayüzlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kullanımı son derece keyifli.

Cihazın içerisinde 2000 mAh batarya yer alıyor. Bu batarya ile Desire 626, bir buçuk güne yaklaşan bir kullanım süresi sunuyor. 5 inç ekranlı bir telefon için batarya küçük; 2000 mAh batarya için kullanım süresi uzun.  Popüler akıllı telefonlarda bir buçuk gün kullanım süresini bulmanın bir hayli zor olduğunu hatırlatmak isteriz.

 
ETİKETLER : 1040
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN