Ürün Test 18 EYLÜL 2015 / 15:19

İnce, çıtır bir taşınabilir oyun bilgisayarı

Günümüzde gelişmekte olan oyun sektörü, kullanıcıların oyun ihtiyaçlarını karşılayacak taşınabilir cihazlara ihtiyaca sebep oluyor. Evet, yıllardır taşınabilir oyun dizüstü bilgisayarları üretiliyor ama pek çoğu oldukça hantal, taşınması zor. Ultrabook’larda ve standart dizüstü bilgisayarlarda ise oyunları yüksek kalitede, akıcı bir şekilde oynamak imkansız gibi. Asus, ince ve şık yapıdaki kasasında barındırdığı donanımıyla oyun oynamayı mümkün kılan dizüstü bilgisayarı G550J ile karşımıza çıkıyor.

15.6 inç boyutunda bir ekrana sahip olan G550J kenarları kırmızı, tamamen fırçalanmış alüminyum malzeme kullanan bir kasaya sahip. Ekranın çözünürlüğü 1920 x 1080. 3 tane USB portuna, kulaklık girişine, HDMI ve mini DisplayPort bağlantılarına, SD kart yuvasına ve BluRay yazıcıya yer veren bu kasa, 2.6 kilo ağırlığa sahip.

Bir masaüstü klavyesi olmasa da…

Asus G550J’nin klavyesi son derece düzgün bir dizilime sahip. Sadece yer sıkıntısından dolayı yön tuşları biraz arada kalmış durumda. Tuş yüksekliği ise pek çok dizüstü bilgisayardan daha başarılı. Elbette ki masaüstü bilgisayar klavyeleriyle karşılaştırılabilir değil fakat standart dizüstü bilgisayarların klavyelerinden daha iyi iş gördüğü kesin. Tuşlarda kırmızı renkli LED aydınlatma da yer alıyor.

Yüksek performanslı donanım

Ürün, içerisinde Intel Core i7 4700HQ işlemci barındırıyor. 16 GB RAM ile desteklenen donanım, Nvidia’nın GTX 850M mobil GPU’suyla tamamlanıyor. Dahili depolama için 1 TB’lik hard disk tercih edilmiş. Böyle bir bilgisayarda SSD depolamaya yer verilmemiş olması şaşırtıcı doğrusu.

Asus G550J, oyunlarda gayet güzel performans gösterebiliyor. Şu sıralar bol bol Heroes of the Storm oynadığım için özellikle bu oyunda test yaptım. Extreme ayarlarda bile en yoğun savaşlar esnasında 40 fps’nin altına düşmüyor. En üst seviye grafiklere sahip FPS oyunlarda da orta – üst seviye ayarlarda oynamak mümkün.

Cihaz içerisinde Windows 8.1 kurulu olarak geliyor. Windows 10 Upgrade kolay bir şekilde bu cihaza da uygulanabiliyor. Ücretsiz bir şekilde Windows 10’a geçiş yapabiliyoruz.
ETİKETLER : 1039
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN