Ürün Test 10 AĞUSTOS 2015 / 06:53

İnternetin çekmediği yer kalmayacak

Kullandığımız akıllı cihazların ve internete bağlanabilir nesnelerin sayısı arttıkça, kablosuz bağlantının erişemediği noktalarda yaşanan sıkıntı miktarı artıyor. Modemden veya router’dan uzak kalan cihazlar, internete bağlanmakta sorun yaşıyor ve beraberinde işlevleriyle ilgili eksikliklere sebep oluyor. ZyXEL’in PLA4231 powerline adaptörü evinizin en ücra köşesinde, kabloya ihtiyaç duymadan kablosuz ağ yayını yapma imkanı sağlıyor.

Powerline adaptör nedir?

Kişisel fikrime göre şu zamana kadar icat edilen en iyi ağ teknolojisi olan powerline adaptörler, basit bir şekilde evdeki elektrik hattı üzerinden ağ bağlantısı geçirmeye yarıyor. En az iki adaptör parçasından oluşan powerline adaptör setleri üzerine takılan Ethernet kablosunu alır, diğer parçanın bulunduğu noktaya sanki arada gerçek bir kablo varmış gibi uzatır. Aslında kablo bizim elektrik hattımızdır. Ortalarda dolanan kablo olmadığı için kablo kopması derdi olmadığı gibi, gecikme konusunda da en ufak sıkıntı yaratmıyor.

ZyXEL PLA4231, geleneksel powerline adaptörlerin üstüne kablosuz bağlantı işlevi katıyor. Standart bir Ethernet giriş biriminin yanında daha gelişmiş, kablosuz ağ destekli bir birim geliyor. Böylece basit birime verilen internet bağlantısı prizlerden yol alıp, kablosuz bağlantılı birime gönderiliyor. Tabii bu noktada, elektrik kablolarındaki 300 metre sınırını da belirtmek gerek. Kablosuz bağlantılı birim de bu interneti 802.11b/g/n formatlarında dağıtıyor. Üründe maalesef yeni 802.11ac desteği bulunmuyor.

WPS desteğiyle kolay ağ bağlantısı kurulumu yapabilen ürünün kablosuz birimi üzerinde bir güç düğmesi de bulunuyor. Böylece kablosuz ağı kapatmak için ürünü komple prizden çıkarmanıza gerek kalmıyor.

Kablosuz biriminin üzerinde yer alan 2 tane Ethernet çıkışı, aynı zamanda kabloyla da bağlanmanızı mümkün kılıyor.
ETİKETLER : 1033
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN