Ürün Test 31 AĞUSTOS 2015 / 00:38

Kablosuz müzik keyfi

5+1 sinema sistemlerinin ve mobil cihazların yaygınlaşmasıyla beraber eski müzik setleri, yerlerini daha az işleve sahip cihazlara bırakmaya başladı. Eskiden müziğimizi Sony’nin, Philips’in, Pioneer’ın devasa müzik setleriyle dinlerken, şimdilerde akıllı telefonumuzu neredeyse tek işlevi ses çıkarmak olan hoparlörlere bağlayıp diniyoruz. Müzik telefonda, işlev telefonda, kontrol telefonda… Ne gerek var ki ekstra işleve? Philips’in BT3000W ürünü de akıllı telefonlar üzerine kurulu, hesaplı bir masaüstü hoparlör. Üstelik taşınabiliyor da.

Basit bir tasarım

37 x 14 x 17 cm boyutlarında ve 1,2 kilogram ağırlığında olan Philips BT3000W, biraz büyük bir ürün. Tabii konu hoparlör olunca boyutları çok da yadırgamamak gerek. Zira özellikle bas seslerin düzgün bir şekilde dinleyiciye ulaştırılabilmesi için akustik bir düzende yerleştirilmiş olması gerekiyor. 5+1’lerin +1’lerinin (woofer) diğerlerine oranla dev gibi olmasının sebebi de bu.

BT3000W’nin üst kısmında güç, ses ve arama cevaplama tuşları bulunuyor. Bluetooth destekli ses çıkışı sağlayan tüm cihazlarla uyumlu olan BT3000W, istendiği takdirde 3,5 mm kulaklık bağlantısıyla da kullanılabiliyor. Hoparlör bağlıyken aramalara kolayca cevap verilebilmesi için üzerine bir de mikrofon konumlandırılmış.

Ürün, içerisinde 2 tane 2.75 inçlik hoparlör taşıyor. Toplam 5 watt gücündeki bu hoparlörler, boyutlarına göre oldukça başarılı ses performansı sağlayabiliyor.

Bir de şarj edilebilseydi…

Philips BT3000W, mikro USB bağlantılı bir güç adaptörüyle kullanılıyor. Yani adaptöre bir şey olması halinde cep telefonunuzun (iPhone değilse tabii) şarj cihazını takarak kullanabilirsiniz. Dışarıya çıkmak istediğimizde ise alt tarafından 4 tane AA batarya takarak 8 saat müzik dinleyebiliyoruz. Maalesef ürünün şarj edilebilir bataryası bulunmuyor. Yine de evde, masanın üzerinde kullanmak için başarılı bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 200 TL’lik fiyatı ve “kaplamadığı alan”, BT3000W’yu cazip kılıyor.
ETİKETLER : 1036
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN