Ürün Test 26 EKİM 2015 / 09:55

Kablosuz, taşınabilir harici depolama aygıtı

Mobil cihazlardaki verilerin gün geçtikçe büyümesi fakat hafıza miktarında genel anlamda bir artış gözlenmemesi, elbette ki depolama sorunlarına yol açıyor. Eskiden telefonla çekilen bir fotoğraf birkaç yüz KB boyutundayken şimdiki cihazlar 15 – 16 MB’ye kadar jpeg, 45 MB’ye kadar RAW formatında ulaşabiliyor. Beraberinde 4K video kayıtlarının da yeni nesil cihazların pek çoğunda standart olması elbette ki depolama konusunda ciddi sıkıntılara sebep oluyor. Bu sebepten dolayı bazı durumlarda telefonunuzun hafızasını anlık olarak boşaltma ve telefonda yer açma ihtiyacı duyabilirsiniz. WD’nin MyPassport serisine dahil ettiği Wireless modeli, akıllı telefonunuza taşınabilir bulut işlevi görebiliyorken aynı zamanda depolama alanındaki videoları da akış yoluyla izlemenize olanak sağlıyor.
Dahili bataryalı
Klasik bir harici diskten biraz daha kalın olan MyPassport Wireless, 270 gram ağırlığıyla çantada rahatlıkla taşınabilir bir durumda. Ürünün ön yüzünde güç ve kablosuz durumu hakkında bilgi veren iki adet LED bulunuyorken, yine güç ve kablosuzu açıp kapatmak için kullanacağımız tuşlar ürünün üst kısmına yerleştirilmiş. Bu tuşların arasında da USB 3.0 bağlantı noktası yer alıyor.
MyPassport Wireless’ın sol tarafında bir de SD kart yuvasına yer verilmiş. Fotoğraf makinemizden çıkardığımız dolu SD kartı cihaza takıp, aktarımı tamamlayıp, tekrardan fotoğraflarımızı çekmeye devam edebiliyoruz böylece. Bu özelliği, fotoğrafçılar için önemli bir ürün haline getiriyor.
Ürünü, akıllı telefonumuza yükleyeceğimiz WD My Cloud uygulaması üzerinden kontrol edebiliyoruz. WiFi üzerinden bağlandığımız MyPassport Wireless, bağlı olduğu cihazlara video akışı sağlayabiliyor. “Bağlı olduğu cihazlara” diyorum, çünkü bu ürün aynı anda 8 cihaza birden bağlanabiliyor.

MyPassport Wireless’ı gerektiği takdirde basit bir harici depolama cihazı olarak da kullanabiliyoruz. USB 3.0 bağlantısını kullanan ürün, 116 MB/s okuma ve 115 MB/s yazma hızlarına sahip. USB 3.0 kablosu yanımızda olmadığı durumda standart akıllı telefon USB kablosunu takıp da 30 – 35 MB/s hızlarıyla aktarım yapabiliyoruz. Cihaz, USB’ye bağlandığı anda şarj olmaya başlıyor. MyPassport Wireless’ın şarjı, WiFi üzerinden 6 saat boyunca video akışı sağlayacak kadar dayanabiliyor. 
ETİKETLER : 1043
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN